Aliejai, kurie nekemša porų

aliejus nekemša porų

Sveiki!

It spirgas keptuvėje pradedu skaičiuoti trečiąją atsinaujinusio blogo savaitę! Kaip smagu, jog „Nuo šiandien aš graži“ skaitytojų ratas pamažu didėja ir plečiasi. Ačiū Jums! Jūs įkvepiate rašyti ir dalintis gerais dalykais! :)

Šį pirmadienį noriu atkreipti dėmesį tų merginų ir moterų, kurios skundžiasi pernelyg riebia, problematiška ir besikemšančia veido oda. O tiksliau, vargsta su paprastaisiais spuogais. Deja, nesumaišysiu stebuklingo tepalo, padėsiančio Jūsų odai akimirksniu grįžti į natūralų būvi, bet mielai pasidalinsiu beveik stebuklinga natūralių, bazinių aliejų komedoniškumo (odos porų kimšimo ir atkimšimo) skale, kuri, tikiu, padės pasirinkti tinkamą aliejų optimaliam odos gydymui.

Ar tikrai yra aliejų, kurie nekemša porų?

Taip, yra! Sklando nuomonė, jog aliejiniu pagrindu sukurti kremai ar iš esmės patys aliejai netinka riebiaodėms. Esą jie tik prisideda prie odos kimšimo ir spuogų auginimo. Tačiau tai nėra visiška tiesa! Žinoma, didžioji dauguma aliejų kimštis linkusioje odoje užsilieka ir ilgainiui tampa baltais, juodais ar net uždegiminiais raudonais spuogeliais, bet tikrai ne visi. Pasirodo, yra tokių puikuolių, kurie odoje sutirpsta, kaip zefyrai burnoje, po savęs nepalikdami jokių pašalinių produktų :) Būtent šie aliejai turėtų tapti geriausiais riebios, besikemšančios odos savininkių draugais, nes jie:

1. Padeda sunormalizuoti perteklinį odos riebalų išsiskyrimą,
2. Ištirpdo odos porose užstrigusius nešvarumus,
3. Naikina uždegimus sukeliančias bakterijas,
4. Maitina bei gydo odą,
4. Suteikia odai sveiko švytėjimo ir jaunatviškumo.

Tad sudėliojau aliejų komedoniškumo skalę nuo 0 iki 5, (0- nekemša visiškai, 5 – kemša labai), kad prieš tepdamos aliejų ant veido žinotumėt, ko iš jo tikėtis…

alieju komedoniskumas

Noriu atkreipti dėmesį, kad skirtinguose šaltiniuose tie patys aliejai gali būti vertinami nevienodu balu. Manau, taip yra todėl, jog tokį subjetyvų dalyką, kaip odos kimšimo lygį, yra pakankamai sudėtinga nustatyti objektyviai (ypač išsiplėčiant tarp šešių pakopų).  Tad riebios odos savininkėms labiausiai siūlau įsiminti aliejus, išsidėsčiusius tarp nulinio ir pirmo laiptelių. Juos ant veido tepkite nesibaimindamos. Visus žemesnius siūlau pamiršti (arba naudoti tik ant tų kūno vietų, kurios nesikemša :) )

O kol kas – likim gražios!
Monika

Jums dar patiks

4 komentarai

  1. Aciu uz straipsni! Trumpai ir labai aiskiai viskas parasyta. Gal dar galima butu placiau suzinoti apie kremus pagamintus alieju pagrindu? ar tieiog reikia ziureti, kad aliejai sudarantys krema tiktu butent pagal odos tipa?

    1. Miela Mi, iš patirties galiu pasakyti, kad kremų pavadinimai „skirtas brandžiai/jautriai/riebiai ar kokiai kitokiai odai“ nereiškia, kad kremas skirtas tik tai vienai odos būklei. Tai greičiau gamintojų rekomendacinis nurodymas. Vietoj pasitikėjimo užrašu, siūlyčiau pasižiūrėti į sudėtį ir įvertinti, ar gamintojų rekomendacija atitinka aliejų gebėjimus. Esu turėjusi kremų „riebiai“ odai su migdolų, lazdyno riešutų aliejais, kai jie iš esmės linkę „užsisedėti“ odoje. Pastebėjau, kad po ilgesnio tokių kremų naudojimo oda tikrai jautėsi nešvaresnė. Tai negalėdavau jų naudoti nuolat, reikėdavo pertraukų. O štai gryni aliejai (naudoju argano, saulėgrąžų ir kanapių) pfu pfu pfu problemų nesukelia. O dabar turiu kremą brandžiai odai, nors mano oda dar nėra labai subrendusi ir tinka.