Antakių reikaliukai ir viską išsprendžiantis Lily Lolo.

lily lolo

Kartą, gal kokioj septintoj klasėj, viena bendraklasė pagyrė mano antakius. Klausė, ar pešioju, ar tepu kuo nors, kad tokie „gražūs“, o aš tik patrūkčiojau pečiais ir, greičiausiai, toliau užsiėmiau svajojimu apie vaivorykštėm šuoliuojančius rožinius vienaragius…

Iki keisto komplimento aš ir mano veido plaukai gyvenome atskirus gyvenimus. Gal kokį kartą kitą ir buvau atkreipusi į juos dėmesį, bet, nemeluosiu, būdama trylikos aš dar nežinojau, kas yra antakių pincetas, šukytės ar, juolab, kokia kosmetikos priemonė yra geriausia jiems ryškinti. Grįžusi namo atidžiai apžiūrėjau juos veidrodyje. Bandžiau išsiaiškinti, kurgi tas mano antakių grožis.

Praėjo 16 metų ir aš vis dar nemanau, kad mano antakiai gražūs. Na taip, jie visai nieko, tačiau visada galėtų būti daugiau, ryškiau ir storiau! Bet dėl to nepergyvenu. Ir toliau į jų gyvenimą per daug nesikišu: pinceto griebiuosi labai retais atvejais (jau nekalbu apie profesionalų antakių formavimą, kuriam niekad taip ir nesusigundžiau), ricinos aliejumi ar kitais stiprintojais fanatiškai neteplioju ir ryškinu juos labai saikingai. Taip darau dėl dviejų priežasčių: 1. Nejaučiu antakių fetišo ir man labiau patinka rūpintis, pavyzdžiui, odos skaistumu arba kur atradus kokį saldumyną 2. Jau seniai esu pastebėjusi, kad kuo mažiau kišuosi į savo kūno gyvenimą išoriškai, tuo jis geriau tvarkosi savarankiškai pats. Ši taisyklė galioja ir su antakiais.

Tačiau kad ir kaip kukliai mylėčiau savo antakius, kosmetiką jiems renkuosi labai kruopščiai. Man labai baisu, kai šie nuo nekokybiškų priemonių ims kristi, o dar baisiau – netinkamai pasirinkta ir akivaizdžiai matoma dažų/pieštuko spalva.

Antakių ir jiems skirtų dažų (ne)draugystė

Kažkada išdrįsau parašyti komentarą žinomai Youtubo grožio vlogerei, kurios antakių pieštuko spalva ryškiai kontrastavo su jos antakių spalva, nors tiek ji, tiek jos pieštukas buvo blond.

Pasikartosiu, man yra labai negražu, kada antakiams naudojamos kosmetikos priemonės (pieštuko, dažų, akių šešėlių ir pan.) spalva yra pasirinkta neteisingai ir labai aiškiai matosi, kad antakiuose įsipainiojo spalva įsibrovėlė. Suprantu, išsirinkti tinkančią dažo spalvą nėra lengva, nes kas ten supaisys, su kuo dabar geriausiai derinti: natūralia plaukų spalva, dabartine/dažyta plaukų spalva, o gal akių rainele, o kaip dėl natūralios pačių antakių spalvos ir pan? Derinti viską reikia prie visko, antraip veidas bus tiesiog nupieštas…

Aš asmeniškai antakių dažo spalvą derinu prie savo natūralios antakių spalvos. Tačiau galima derinti ir prie plaukų spalvos bei veido odos tonų. O jie tėra du: šiltas (turintis gelsvą atspalvį) ir šaltas (turintis rožinį – jei kalbama apie veido toną ir pilką- jei kalbama apie plaukų atspalvį). Bet būna ir maišytų variantų, tokių, kaip aš :))

Štai mano natūrali plaukų spalva yra ruda, turinti šaltą toną, o veido oda turi šiltą toną. Antakiai, kaip ir plaukai – šalti. Pastebėjau, kad man labiau tinka šalto tono rudi dažai, kuriuos derinu prie antakių spalvos arba neautrali taupe pilka. Derindama dažų spalvą prie veido tono atrodau ryžai.

Jei jums sudėtinga išsirinkti sau tinkančią spalvą ir apskritai suprasti kas tie šalti/šilti tonai, žvilgtelėkite čia:

juodos saltos koliaz

Tokių spalvų ir atspalvių dažus reiktų rinktis juodaplaukėms, pilkų plaukų savininkėms, rudo šalto tono plaukų turėtojoms ir šviesiai rudo šalto tono blondinėms.

rudos siltos koliaz

Šias rudas siūlyčiau rinktis šilto rudo tono blondinėms ir raudonplaukėms.

Nerandančioms tinkamos spalvos – Lily Lolo

Prisipažinsiu, iki atrandant tinkamą spalvą savo antakiams, teko nusipirkti keletą ne itin netinkančių variantų. Bet valio valio (!), rodos, atradau tą vienintelę iš mineralinės britų kosmetikos Lily Lolo. Jie gamina vos tris spalvas (!), bet jų visiškai pakanka teisingiems antakiams. Triukas tame, jog visos trys Lily Lolo spalvos yra neutralios taupe, kurios iš esmės tinka tiek šilto tono plaukų/veido turėtojoms, tiek šalto. Kaip aš mėgstu sakyti – kompromisas tarp idealaus atspalvio ir kančių ieškant tos vienintelės spalvos.

lili lolo

Mažutė kompaktiška dėžutė talpina ne tik dažus, bet ir vašką. Dažai skirti užpildyti antakius, o vaškas juos sudėlioti į vietą, pablizginti ir suteikti spindesio. Bet aš vaško nenaudoju, nematau didelio skirtumo su kuo ir be jo :) O čia gyva nuotrauka, kaip atrodo mano nuogi antakiai, vienas paryškintas ir kitas ne ir galutinis variantas.

antakiai

P.s. Mano jaunesnioji sesuo pamatė, kad koliažinu nuotraukas ir sako: „gal geriau šitų nuotraukų nedėk, tu nelabai moki dažytis :D“. O well… gal ir nemoku…

Monika

Jums dar patiks

4 komentarai

  1. Niekaip nesuprantu, kur jūs čia pasidažius, o kur ne? Ar viena akis padažyta, o kita ne, ar kaip kitaip čia sugalvojote?

  2. Pritariu, puikūs šešėliai:) Pati turiu Light spalvą, kurią jau baigiu, bet dabar norėčiau išbandyti kažką naujo, jei nerasiu vėl pirksiu tą patį, nes labai sunku susirasti tinkamą atspalvį, dauguma yra šiltų tonų:)