Efektyviausios priemonės Aknės gydymui

DSCN2757
Sveikos merginos,
Rašiau-tryniau-rašiau-tryniau ir visgi supratau, kad šia tema pioniere nebūsiu. Aknė buvo ir yra gvildenama 1000 ir 1 kartą ir aš nieko naujo, deja, neišrasiu. Gal tik išsakysiu nusivylimą, jog apie spuogų problemą mes sužinome gerokai per vėlai. Greičiausiai tada, kai ji užpuola visu savo gražumu… Išsigandę ir neturėdami tinkamos informacijos, spėjame pridaryti daugybę žalos savo odai…

Kosmetika tik padeda „sušvelninti“ situaciją, bet „sutrikimo“ neišgydo… O mes keistuoliai, net ir supratę tai, vis tiek perkam visas priemones iš eilės odai remontuoti, vietoj to, kad įsiklausytumėm į savo kūną ir patys atrastumėm spuogo atsiradimo priežastį. Juk daug paprasčiau nusipirkti dar vieną prausiklį, nei iš esmės pakeisti mitybą, pradėti sportuoti ar susigydyti išsiderinusią hormonų sistemą.
Deja, to nemoko ir neskatina niekas. Net mūsų gydytojai dermatologai! Jiems, kaip ir kosmetikos gamintojams, aktualu, kad mes turėtumėm spuogų. Iš kur gi jie tada turės darbo? Veidmainiai.
Savo netobulumų priežastis jau žinau. Turiu odą, linkusią kimštis, tad man labai svarbu ją tinkamai nuprausti. Taip pat taškeliais pasipuošiu nuo netinkamo maisto (ypač pieno produktų) ar esant hormoniniams svyravimams.
Paradoksalu, bet kuo mažiau save „lepinu“ odos priežiūros priemonėm (prausikliais, tonikais, kremais ir t.t.), tuo mano veido oda puikiau tvarkosi pati. Kai tik įsikišu, žiūrėk jau ir vienas, ir kitas taškai nekviestieji. Tada prasideda uždaras ratas. Kuo daugiau naudoju priemonių (prie prausiklių su kremais prisideda pudros, maskuokliai ir t.t.)- tuo daugiau netobulumų užsidirbu. Ir tada būna labai sunku išlipti iš tos kilpos. Tenka imtis per daugelį metų išbandytų priemonių, kuriomis noriu pasidalinti su jumis:
Penki muškietininkai kovose su odos netobulumais: Arbatmedžio aliejus, alijošiaus žele, avižų+riešutų šveitiklis, losjonas su siera ir gasulo molis
Gasulo molį naudoju ir kaip prausiklį, ir kaip kaukę. Tiesa, nedažnai – 1-2 kartus per savaitę. Tai yra tinkamiausias molis riebiai, į aknę linkusiai odai. Nors mano oda pastaruoju metu visai neatrodo riebi (šios būsenos laukiu vasarą), bet molio procedūrų neatisakau. Gal tik kaukę laikau trumpiau, nei įprastai, kad per daug neišsausintų ir taip po žiemos dehidratuotos odos.
Gasulas puikiai tinka, kai reikia gilesnio valymo. Į save sutraukia visus nešvarumus, o be to, švelniai šviesina po aknės likusius tamsius randelius. Pasikartosiu – ilgai ant veido laikoma kaukė labai sausina.

 

 

Arbatmedžio aliejus. Šis – iš The Body shop, skiestas vandeniu ir sudėtyje turintis denatūruoto alhoholio. Grynas aliejus man yra per daug riebus, o šis, jaučiu, spuogelį išdžiovina per mažiau laiko. Šią priemonę naudoju kai iškyla hormoninis arba alerginis spuogas „be turinio“, ant smakro ar palei smilkinius, kai padauginu pieno produktų (didelio kieko mano skrandis netoleruoja).
Arbatmedžio aliejus tinka visų tipų spuogams. Turi antibakterinių, džiovinančių savybių, bet tai daro švelniai ir lėtai. Spuogas, gydomas su aliejumi, išgyja per 4-5 dienas.

 

Alijošiaus žele naudoju jau sugijusiems spuogeliams, o tiksliau randeliams gydyti.  Ši žele intensyviai drėkina numirusį/sudžiuvusį odos lopinėlį, švelniai jį šviesina. Taip pat alijošius puikiai ištraukia spuogo turinį, jei kartais pasitaiko uždegimas. Puiki priemonė gydymui! Maximaliam odos sugijimui pasiekti želę naudoju apie savaitę.
Drąstiškiausia ir seniausiai mano „Odos remonte“ gyvenanti priemonė – Losjonas su siera ir silicio rūgštimi. Kai buvau jaunesnė, nepaklausiau patarimo tepti tik spuoguotas vietas. Losjoną naudojau ant viso veido, taip gerokai jį išsausinau, o ypač odą aplink akis! Dabar priemonę naudoju pigmentinių dėmėlių ir juodų taškelių nosies porose naikinimui. Galima įsigyti visose vaistinėse, kurios pačios gamina kosmetiką. Šiauliuose – „Valerijono“ vaistinėje. Vėlgi – gydymas trunka apie savaitę.

 

Dar neseniai naudojama priemonė – Uogų šveitiklis iš avižų ir riešutų. Jį naudoju profilaktiškai nuo odos užsikimšimų kaip prausiklį, ir kaip kaukę. Po kaukės visada matosi akivaizdus odos pašviesėjimas, o ir pati oda jaučiasi lygesnė bei švelnesnė.
Neįdėjau dar vienos labai svarbios priemonės spuogų gydymui, bet ji nebūtinai turi būti specifinė. Kalbu apie bet kokį drėkinamąjį kremą. Jis labai svarbus odos regeneracijai ir tausojimui.
Tai štai. Gal ir jūs pasikliaujate kuria nors iš šių priemonių? O gal esate atradusios kažką man visai nežinomo, bet labai efektyvaus – pasidalinkite ;)
Būkim gražios,
Monika

Jums dar patiks

2 komentarai

  1. Arbatmedžio aliejus – mano favoritas! Tiesa, kitų priemonių nebandžiau, todėl labai įdomu išmėginti. Ypač alijošių… Pati auginau, bet… sugebėjau nulaužti iki kotelio. Dabar laukiu: atsigaus ar nelabai :D