Ajurvediškas „Gaidelio“ skonio lūpų balzamas – Hurraw!

hurraw vatta balzamas

Atskiras įrašas vienam mažam lūpų balzamui? Turėtų būti tikrai išskirtinis…

Dar niekad nerašiau apie lūpų balzamą. Tiesiog nei vienas iki šiol turėtas neatrodė vertas dėmesio. O jų turėjau daug ir įvairių. Ir visi jie buvo kokybiški, natūralūs, sakyčiau, puikiai atliko savo darbą, bet tik tiek. Paprastai aš nežinau, ką rašyti apie tiesiog neblogas kosmetikos priemones. Tokias, kurios tvarkingai vykdo savo funkcijas, bet neturi išskirtinio charakterio ar mane kažkuo žavinčios charizmos. O natūralūs lūpų balzamai retai kada skiriasi vienas nuo kito. Labai panaši sudėtis, niekuo neišsiskirianti išvaizda, tie patys skoniai ir kvapai. O štai šiandien turiu labai vertą dėmesio herojų, kvepiantį Gaideliu! Jo vardas – Hurraw! ir, lažinuosi iš viso savo Gaidelių pakelio, dar niekad neturėjote nieko panašaus.

Kas tas Hurraw!?

Kas moka anglų kalbą, tas gerai pažįsta ištiktuką hurrah/hurray/hooray, kas nemoka, tas prisimena rusišką variantą ūra. Ir abu jie turi lietuvišką atitikmenį valio! Produkto pavadinimas rašomas kiek kitaip – su galūne raw, skirtą skleisti gerą žinią: balzamas – žaliavalgiškas. Bet labiausiai mane žavi kitos dvi keistokos jo charakteristikos: ryškus kardamono (Gaidelio sausainio) skonis ir faktas, kad manasis Hurraw! su pavadinimu „Vatta“ yra sukurtas pagal ajurvedinės medicinos principus bei skirtas „vatta“ tipo žmonėms.

Kad toliau susikalbėtumėm, trumpai drūtai priminsiu, kas ta „vatta“. Tai lieso, plono tipo žmonės, dažniausiai aukšti, sunkiai priaugantys svorio, greitai virškinantys ir dažnai šąlančiomis galūnėmis :) Vatta tipo žmonių stichijos: vėjas ir erdvė (eteris), stresinės emocijos: nerimas, dvejonės, baimė, neapsisprendimas. Labiausiai tinkantis maistas: saldus, sūrus, šiltas. Kūnas: sausas, šaltas, lengvas, judrus, subtilus. Retai kada pasitaiko gryno tipo žmonių. Jeigu jums įdomu, kokio tipo žmogus esate pagal ajurvedą, pasitikrinkite čia :)

Unikali sudėtis

Be jau paminėto kardamono, dėmesį atkreipia galingo imuniteto stiprintojo „indiško ženšenio“ (ashwagandha) milteliai ir laukinės karpažolės vaškas – veganiška alternatyva bičių vaškui. Sudėtyje taip pat yra: sezamų, kokosų, kakavos, ricinos, saulėgrąžų aliejaus bei rožių vandens. Tad mano mažajam Hurraw! labai tinka posakis: „ne ūgis, o smūgis“ :)) Tokį reiktų valgyti iškart, nesismulkinant su patepliojimais ant lūpų :)

Hurraw! istorija ir skonių milijonas

Be unikalios prieskoninės sudėties, labai žavi ir balzamą gaminančios firmos atsiradimo istorija. Jie tiesiog užsibrėžė sau nekaltą tikslą, sukurti tobulą lūpų balzamą ir… sukūrė :)

Tam tikslui buvo iškelti sudėtingi kriterijai: 100 proc. natūralus, veganiškas, pagamintas iš aukščiausios kokybės ekologiškų, sąžiningos prekybos (fair trade) būdu įsigytos žaliavos, super glotnus, nelimpantis, nestringantis, nesušokantis į gumuliukus, maloniai kvepiantis, bet neerzinančiai, ilgai išliekantis, blizgus, bet ne per daug ir sugebantis neištirpti visą dieną tūnant užpakalinėje džinsų kišenėje. Šiems kriterijams įvykdyti prireikė dvejų metų ir štai jis čia – tobulasis valio! :)

Taip pat labai patinka didžiulė balzamo skonių gausa. Pagrindiniai: bekvapis, ramunėlių ir vanilės (skirtas nakčiai), tangerinų ir ramunėlių (skirtas apsaugai nuo saulės). Prieskoniniai ajurvediniai, skirti trims došoms: vata, pita, kapa. Klasikiniai: vyšninis, kokosinis, vanilinis, cinamono, anyžiaus, kavos, šokolado, migdolų, mėtos, apelsino, laimo, citrinos, greipfruto, žalios arbatos, juodos arbatos, chai latte skonio, giros (?) ir ananaso bei papajos. Vaje! Sugebėtumėt išsirinkti vieną? :) Žinoma, sudėtys varijuoja priklausomai nuo balzamo skonio.

Mano patirtis su Hurraw!

Savajį Hurraw! pirkau dar žiemą ir visai nežinodama, kas manęs laukia, mat „Vatta“ skonį išsirinkau nesigilinusi į sudėti. Gal neturėjau laiko? O gal balzamą pirkau naktį, paimta į mažojo alkanojo nelaisvę? Nežinau, nepamenu, neklauskit :) Tiesiog labai knietėjo pabandyti tokį neįprastą balzamą, kokio dar niekad nebuvau turėjusi. Ir pirkinys pasiteisino. Su Ajurveda esu susipažinus jau seniai, o kardamonas man vienas charakteringiausių prieskonių, tad neprašoviau. Tiesa, už nemenką kainą tikėjausi storesnės tūbelės, bet pasirodo, visi Hurraw! yra plokšti ir tradicinio tūrio – 4,3 g. Naturisimo.com kainuoja 4.49-4.99 svaro. Vaje, ar ir aš tiek brangiai mokėjau? Bet verta, merginos, verta. :)

Koks jausmas ant lūpų? Glotnus :) Ir toks beveik kaip blizgis.  Labai jaučiasi kardamono skonis, kiek kartokas, aitrokas. Tiesa, visą dieną tikrai neišsilaiko, bet ir nusivalgęs jaučiasi ant lūpų. O šios tokios minkštos, gaivios, elastingos lieka. Ir kardamonas verčia jaustis truputį išskirtinai. Tyliai sau kikenu, prisimindama visus tuos braškinius ir bublegum… Kai baigsiu šį, bandysiu „Pitta“ variantą, o tada dar norėčiau „root beer“ ir chai latte, nu ir juodosios arbatos. Vaje.

Viskas. Baigiam. Čiau.

Monika

Jums dar patiks

Komentarų: 1

  1. Hurraw balzamai tikrai nuostabūs! :) Ir man kaip tik labai patinka ta plokščia tūtelė. Beje, perku juos kiek pigiau – po 3,20 € iš iHerb: https://www.iherb.com/c/hurraw (tuo labiau, kad ir siuntimą įmanoma pasidaryti nemokamą – tarkim, šiuo metu, perkant bent 4 tokius balzamus jau rodo free shipping į LT ;))