Ką dovanoti Kalėdoms?

dovana

Šiais metais mano Kalėdų laukimui trūksta kvapo. Sniegu nekvepia, imbieriniais sausainiais dar irgi ne… Kasdieniai rūpesčiai ir rutina su mažyliu neleidžia atsipalaiduoti, gal todėl ir Kalėdinis jausmas dar nespėjo užaugti. O kiti jau puošiasi eglutes ir minko meduolinę tešlą, dainuodami „Last Christmas“…

Bet jos ateis. Daugiau ar mažiau lauktos. Ir atneš dovanų. O jų šiais metais ieškau internete: išskirtinai lietuviškų, skaniai kvepiančių (daugiausiai apelsinais, cinamonu, šaltalankiais ir medetkom), būtinai gražiai įpakuotų ir, pageidautina, rankų darbo. Siūlau pasižvalgyti po mano radinius ir galbūt kuria nors idėja pasinaudosite ir jūs.

Tai ką gi dovanoti Kalėdoms? :)

Kvepiantiems namams

ZVAKES

Nuoširdžiai džiaugiuosi, jog pamažu randasi kokybiškų, stilingų ir gardžiai kvepiančių lietuviškos gamybos žvakių. O dar ir ekologiškų! Kol kas namie nedeginau nieko panašaus, nes nežinojau, kad pas mus jau irgi atsirado tokio tipo žvakių (ačiū Patricijai iš ojeinoriudar, kuri paskatino pasidomėti natūralių žvakių padėtimi Lietuvoje;) ). Kalėdų seneli, labai norėčiau kurią nors turėti…

1. Aroma Lab, ilgai deganti sojų vaško cinamoninė žvakė. Žavu yra tai, jog ši kompanija turi žvakių liniją, sukurtą bendradarbiaujant su feisbuko poetu Mantvydu Leknicku. Dar niekada žvakės nebuvo tokios poetiškos… Ir stilingos!
2. Smells like spells ypatingai rafinuota, prabangi, sojų vaško pagoniškos nuotaikos žvakė. Gamintojai sako, kad medinė žvakės dagtis degdama spragsi, primindama židinio liepsną… Beje, taip pat dega ir Aromos Lab žvakės.
3. Aurae sojų vaško žvakės su inkliuzais! Kvapai – akivaizdžiai natūralūs, nes matomi plika akimi :)

Kvepiančiam kūnui

MUILAI

Rankų darbo muilas man – viena šauniausių Kalėdinių ir nekalėdinių dovanų. Su juo neįmanoma apsirikti. Nesvarbu, kokį kvapą išrinksi, dovanos gavėjui jis vis tiek patiks, nes nusiplauna :) O be to, rankas su tokiais muilais visada smagiau prausti. Tad tokią dovaną siūlyčiau dovanoti murziams vaikams, kurie prie šventinio stalo sėda murzini :) Juokauju. Muilą dovanoti galima bet kokio amžiaus ir lyties žmogui. Ir man, žinoma :)

1. Uoga uoga apelsininis muilas „Užtaiso dėžutė“. Kas labiau kvepia Kalėdom, jei ne citrusai??
2. Nimfės muilas „Kalėdų pasaka“. Nors gamintojai neišduoda muilo kvapo (iš ingredientų sąrašo nesuprasi), vien jau pavadinimas vertas pasitikėti. Be to, žalias!
3. Vilkės kakavinis muilas. Vien dėl įpakavimo pasiduodu… Nuostabus!

 

kvepalai 10O čia kiek brangesni kvapai, kurie irgi be galo vilioja…

1. VIVI naujiena – laisvalaikio kvepalai Nr. 3, (tiksliau kūno dulksna). Jų kompanija turi tris variantus, bet nelabai aišku, kaip kvepia, nes vėlgi, gamintojas neišduoda sudedamųjų dalių. Numeris 3 apibūdinamas kaip žaismingas, saldus ir kartu paslaptingas kvapas. Kaip tik paslaptingoms Kalėdoms!
2. You&oil eterinių aliejų mišinys „Nuotaikų kaita“. Sako, kad tinka pagimdžiusioms :) O kad kas būtų šį stebuklų buteliuką padovanoję prieš mėnesį… Tada tikrai buvo reikalingas.
3. Dar niekada neturėjau Marmozel produkcijos. Šie „Om“ natūralūs kvepalai, rašo, labiau tinka šiltajam metų laikui, bet aš neatsisakyčiau kvepėti apelsinais ilgiau, nei trunka nulupti jo žievelę Kalėdų rytą. ;)

Skaisčiam veidui

veidui 2

Jau esu sakiusi, kad man labai svarbus gražus kosmetikos įpakavimas bei subtilus jo dizainas. Natur boutique ir Žalios pievos buteliukai, rodos, niekuo neypatingi, bet man jie labai gražiai žiūrisi.

1. Natur boutique Frankincenso vanduo – nes frankincensas labai madingas ;) Ir skamba kaip Frankenšteinas.
2. Natur boutique Jazminaičių aliejus. Ar įsivaizduojate kaip nuostabiai turėtų jis kvepėti?..
3. Žalios pievos Veido serumas. Šis serumas, nors ir ne aukso buteliuke, bet tikrai vertas aukso! Nuostabūs erškėtuogių, morkų aliejai, rožių absoliutas, tas pats frankenšteiniškas frankincensas – tikras lobis vyresnei veido odai!

Beje, nors Žalios pievos produkcijos pasirinkimas nėra labai didelis, visgi šią kompaniją labai myliu dėl jos įperkamumo. Negalėjau sau atleisti, kai po laiko pastebėjau, jog 60ml veido kremo ten kainuoja pigiau nei panašaus kremo 25 ml Kvapų namuose!

Veido kremai

Esu labesnė aliejų mylėtoja, bet šviežiai sumaišyti veido kremai vilioja nemažiau.

1. Bio-kosmetikos akademijos kremas su šaltalankiais. Nemaniau, kad ši uoga gali būti tokia skani! Iki praėjusių metų, kada pirmą kartą išdrįsau paragauti drumzlinos ir vaistais kvepiančios jų arbatos, šaltalankis man asocijavosi su vaistine. Nepatrauklus ir visai neviliojantis. Bet po kelių gurkšnių arbatos uogą tiesiog įsimylėjau. Šiuo metu veidui naudoju gryną šaltalankių aliejų ir esu labai patenkinta.
2. Žalios pievos Hamamelių veido kremas. Nes tinka ir brandžiai, ir mišriai veido odai. Be to, sąlyginai pigus!
3. Uogos uogos kremas Oranžinis debesėlis. Miela…

„Skaniam“ kūnui

KUUNUI

Kremo puta, saldainiai ir šokoladas… Kas gali būti skaniau ant kūno? :) Kalėdinės dovanos turi būti nekasdieninės, truputį kitokios, nei įprasta, skirtos pasilepinimui. Čia siūlau tris įdomesnius kūno kremų variantus!

1. Nimfės Medetkų kūno kremo puta. Turėtų būti kažkas nepaprastai malonaus…
2. Žalios pievos Kūno šokoladas. Vien dėl to, kad šokoladas. Ant kūno!
3. Safloros medaus ir citrusų saldainiai kūnui. Puiki idėja. Mane papirko (nekreipiant dėmesio į nelabai vykusią produkto pakuotę)

Gardžiam Kalėdų rytui

skanumas

Tiems, kurie sako, kad dovanų jiems „nereikia ir viską turi“, siūlau dovanoti valgomas dovanas.  Prabangus šokoladas ar neįprastas medaus desertas, nepigiai kainuojantys riešutų sviestai ar klevų sirupas, žaviai įpakuotas kakavos gėrimas – viskas, kas truputį aukščiau kasdienybės – labai tinka Kalėdų dovanoms.

Pasidalinkite savo dovanų atradimais, gal ir aš galėsiu ką nors įtraukti į savo dovanų sąrašėlį…

Geros dienos!
Būkit gražios

Monika

 

Jums dar patiks