Konjako kempinė – purus dangaus gabalėlis veidui

konjako kempinė

Nežinau kaip Jums, bet man, pirmą kartą išgirdus apie Konjako kempinę, kilo keistos, svaigios asociacijos. Kuo prausimosi priemonė susijusi su barzdotų vyrų gėrimu? Ar ji praturtinta kokia nors konjako sudedamaja dalimi? Gal kvepia ąžuolo statinėm? O gal storo cigaro tabako dūmu? Kvailystė… Ir tada išsiaiškinau: Niekuo nesusijusi. Sutapimas ir tarimo/ rašymo plonybės: Cognac [tariamas – konjak] – stiprusis gėrimas, pagamintas Prancūzijos regione, o Konjac [kondžiak] – didingus žiedus kraunantis augalas, iš kurio šaknies gaminama analogų neturinti kempinė. Ir žinot, kuo daugiau skaičiau apie šią kempinę, tuo labiau norėjau glausti ją prie savo veido. Žinojau, jog manęs laukia mažytis nekaltas malonumas…

konjako kempinė

Daug vardų, tiek pat panaudojimo būdų

Konjac (japoniškai), konnyaku (korėjietiškai), gonyak (kinietiškai), o taip pat konjako bulvė, velnio liežuvis, vūdu lelija, gyvatės palmė – ir dar daug įvairių pavadinimų turintis augalas auga Azijoje. Nuotraukoje viršuje matote jo šaknį, iš kurios ir gaminama ši natūrali, daugiau nei pusantro tūkstančio metų naudojama grožio priemonė. Ir ne tik grožio – maisto taip pat. Japonai iš krakmolingos ir mažai kalorijų turinčios Konjako šaknies gamina makaronus, mala miltus, ruošia žele desertus. Jeigu jau šią šaknį žmonės valgo, vadinasi, ji tikrai turi būti vertinga.

Ką moka konjako kempinė?

Juk tai tik kempinė. Ką ji gali mokėti? Bet neskubėkite daryti išvadų. Pradėkime nuo to, jog Konjako kempinė yra visiškai grynas produktas, sukurtas gamtos. Jai gaminti nereikalingi rūkstantys gamyklų kaminai, rezervuarai švaraus vandens ir panašiai, tad vien dėl to ją mylėti verta – už ekologiškumą ir natūralumą. Bet yra ir daugiau kozirių.

Konjako kempinė yra natūraliai šarminė, tad švelniai subalansuoja odos ph. Porėtas, bet labai švelnus paviršius odą maloniai šveičia, masažuoja, gerina jos kraujotaką, stangrina, mažina mažas raukšleles, giliai valo veido poras, padeda atsikratyti inkštirų bei spuogų. Šviežioje kempinėje gausu mineralų bei antioksidantų. Po prausimosi veidas lieka gaivus, elastingas ir giliai sudrėkintas. Be viso to, ją labai malonu naudoti! Prie veido priglunda, kaip niekas kitas… Lyg putėsių žele, stangri medūza arba drėgna grybo kepurė. Vis tiek sunku įsivaizduoti? Tada kaip mažas puraus dangaus gabalėlis. :) Labai rekomenduoju išbandyti pačioms, nes jausmas su niekuo nesulyginamas :)

Dažnai grožio blogeres, apžvelgdamos šią kempinę dievagojasi, jog ją labai sunku apibūdinti. Man irgi buvo nelengva. Tuo tarpu kempinės gamintojai (o gal reiktų sakyti platintojai?) nesismulkina ir kviečia pasilepinti mažyte konjako spa procedūra švytinčiam veidui.

Kaip naudoti?

Konjako kempinę galima naudoti vieną, išmirkius vandenyje arba su veido prausikliu, bet aš ją mieliau naudoju gryną, be nieko. Kol ji nauja, tol mėgaujuosi nematomų mineralų ir antioksidantų nauda savo odai. Kai mano mielasis švelnukas pasens (apytiksliai po trijų mėnesių), gal ir pabandysiu su kokiom putom. Tiesa, apie vandenį. Susigundžiusios tokią kempinę įsigyti, neišsigąskite gavę ją pakuotėje drėgną. Jos purumui ir naudojimui reikalingas vanduo. Išdžiuvusi kempinė triskart susitraukia ir tampa kieta, kaip pemzos akmenukas. Bet palaikius po tekančiu vandeniu ar įmetus į dubenį, ji vėl atgyja. Labai svarbu po veido prausimo procedūros kempinę gerai išskalauti ir pakabinti, kad išdžiūtų. Taip ji išliks šviežia ilgiau ir neužsisės pelėsiu ar kitais nemaloniais gyventojais.

Konjako kempinė visų tipų odai

Originaliai konjako kempinė yra balta – be jokių priemaišų, tačiau galima įsigyti ir spalvotų- su įvairiais organiniais priedais: moliu, alijošiumi, bambuko anglimi, ramunėlėmis, žaliaja arbata ir t.t. Tad pasirinkimas tikrai didelis, norint praplėsti ir taip daug mokančios kempinės galimybes :)

Malonių pojūčių ir skaisčių skruostų!

Monika

Jums dar patiks