Kosmetika kūdikiams. Pirmasis kraitelis

kosmetika kudikiams

Besilaukdama sūnaus, šventai galvojau, kad jo odai prižiūrėti pakaks vieno vienintelio, šimtą dalykų gebančio, kokosų aliejaus. Na, gal dar kokio kremuko nuo iššutimų, o į visas kitas devynias galybes vaikiškų kūno priežiūros priemonių (muilų, dušo gelių, kremų ir t.t.), kurių apstu tiek vaistinėse, tiek paprastose parduotuvėse, net nežiūrėjau. Žinojau, kad sūnų noriu auginti kaip įmanoma natūraliau.

Į minimalistinį Mykolo kraitelį sudėjau raminančių aliejų mišinį, kurį tikėjusi naudoti užpakaliukui, medetkų fitolį, galimiems pabėrimams ir, žinoma, kokosų aliejų – viskam kitam. Tačiau nepraėjus net pirmai savaitei Mykolo kosmetinę vis dėlto teko papildyti. Ir… ne visai natūraliom priemonėm, kaip norėjau.

Šiandienos įrašą noriu skirti būsimoms mamytėms, kaip tik svarstančioms, kokią kosmetiką pirkti savo tuoj gimsiantiems meilės kukuliams bei pasidalinti asmenine nuomone apie pasiteisinusias ir nuvylusias natūralias ir ne tik kūdikių kosmetikos priemones.

Manau, nereikia kalbėti apie svarbą ant kūdikių odelės tepti kuo natūralesnius produktus. Ir kuo mažiau, žinoma. Ką tik gimusių mažulėlių oda dar nėra iki galo prisitaikiusi prie išorinės aplinkos. Įsivaizduokit, 40 savaičių jie plaukiojo vandenyne, buvo mažyčiais žuveliukais, o gimę jie turi persiorentuoti ir tapti sausumos gyventojais. Kol kūdikis mirksta vaisiaus vandenyse, tol jo oda būna vaškuota, pūkuota ir kitaip apsaugota, o gimus apsauga nuo oro (šalto, karšto, sauso, drėgno, užteršto, dulkėto ir t.t.) ir kitų aplinkos veiksnių nebesusiformuoja. Čia jau mūsų, mamų, pareiga juos tinkamai rengti ir visaip kitaip saugoti kūnelį nuo nedraugiškos išorės, iki kol kukuliai paaugs ir taps stiprūs ir tvirti. O saugoti tikrai yra nuo ko!

Susitaikykite, jog savo mažyčius teks maudyti ne vandenyje, o kalkėse (na, nebent turite filtrus, kurie vandenį suminkština – pavydžiu Jums), maitinti alergijas ir atopinius dermatitus iššaukiančiu pienu (alergijų protrūkis šiame amžiuje nesuvokiamai didelis!) savo patogumui naudoti vienkartines sauskelnes (pradžioje jūs tikrai neturėsit nei laiko, nei jėgų užsiimti su daugkartinėm…), kurios labiau kenkia, nei padeda ir visaip kitaip juos gadinti.

Kai pirmąsias savaites, o vėliau ir mėnesius pratinau savo mažąjį prie nedraugiško pasaulio, neišvengėm nei iššutimų (nors maudžiau dažniau, nei rekomenduojama), nei odelės išsausėjimų, nei, blogiausia, alerginio dermatito. Patyrę suaugusieji, tikino, kad mano natūralūs aliejukai visam tam negerumui nebus pakankamai veiksmingi, todėl man buvo siūloma pabandyti nelabai natūralias, bet tarkim veiksmingesnes (?), greitesnį rezultatą atnešančias kosmetikos priemones… Mano nuostabai, kai kurios nelabai draugiškos sudėties priemonės tikrai padėjo ir apie jas tuoj pat.

Kūdikių kosmetikos favoritai užpakaliukui

IMG_2088

Prisipažinsiu, niekad nemaniau, kad kada nors savo bloge rekomenduosiu produktą su parafinu, bet štai, pirmas kartas – Sudocrem nuo iššutimų. Kūdikių užpakaliukas yra vienas didžiausių rūpesčių (po sugijusios bambutės) ir, greičiausiai, būna vargeliu iki tol, kol vaikelis išmoksta sėsti ant puoduko. Vienkartinės sauskelnės yra labai patogu tėveliams, bet mažyliui visai ne į naudą, ypač berniukams. Tačiau pačioje pradžioje apie daugkartinio naudojimo sauskelnes siūlau negalvoti – ir taip turėsite daugybę rūpesčių bei darbų, tad nors tualeto reikalus trumpam pasilengvinkite. Kai vaikelis paaugs – aš už daugkartines!

Taigi, Sudocremas. Iš pradžių šio tepalo neturėjau ir net negalvojau įsigyti. Užpakaliuko priežiūrai pirkau iš taukmedžio ir kitų aliejų pagamintą „Odylique (anksčiau Essencial Care) soothing salve“. Tikėjausi ją sėkmingai naudoti pagal paskirtį, tačiau jau pirmos savaitės pabaigoje neišvengėme paraudimo :(

Pasiskaičiau, kad greitoji pagalba tokiems atvejams yra cinkas. Kadangi priemonės reikėjo greit, o aš nieko panašaus neturėjau, mama nupirko tradicinį, vaistinėje rekomenduotą, bet ne itin natūralų, minėtąjį „Sudocrem“. Atsipūčiau, paraudimai dingo po dienos, tačiau sulaikyti kvėpavimą teko vėl, perskaičius Sudokremo sudėtį, o ten parafinum liquidum… Ne ne ne, savo vaiko su nafta tai jau netepsiu! – galvojau, todėl ištaikius laisvesnę minutę, įsigyjau natūralų cinko kremą iš Urtekram.

Deja, ir vėl teko nusivilti. Viskas šaunu, sudėtis puiki, bet… visai nepritaikyta užpakaliukams. Lengvos konsistencijos ir puri priemonė visiškai nesilaikė ant odos, o tai reiškia, kad kas kartą pasirodžius lietučiui, kremas sėkmingai nubėgdavo ir susigerdavo į sauskelnę.

Taigi keista, bet šį kartą rekomenduoju nenatūralų, tačiau visą dieną ant odos išsilaikantį Sudokremą, o Urtekram cinko kremui dedu minusą.

Kai raustantį užpakaliuką nuraminome, prevencijai močiutė nupirko pataisų sporų miltelių. Labai geras dalykas, pasirodo! Sausa ir patogu. Be to, mažos talpos užtenka labai ilgam. Rekomenduoju vietoj visokių iškvepintų pudryčių ir krakmolų.

Favoritai veideliui

veideliui

Taigi  „Odylique soothing salve“ nepasiteisino užpakaliukui, bet labai puikiai tiko pabertiems žandeliams. Gal ir nebūtų ši nuotrauka tokia gausi priemonių, jei ne alerginis dermatitas, ištikęs mano Mykolą jau pirmą mėnesį. Tik vėliau išsiaiškinau, kad kukulis alergiškas kiaušiniui ir šokoladui, kuriuo truputį papiknaudžiaudavau. O kol ieškojau alergenų, tol teko raminti vis beriamą odelę natūraliais aliejais: šaltalankių (bet jis labai tepa, nes yra ryškiai oranžinės spalvos), medetkų, kokosų ir taukmedžiu. Kai bėrimai buvo pasiekę savo aktyviausią stadiją, mama nupirko vaistinėje rekomenduotą Bepanten antiegzeminį kremą. Taip jau nutiko, kad tuo pat metu, kai pradėjom jį naudoti, nustojau valgyti kiaušinius ir apskritai beveik nieko nevalgiau (:) ) tad pabėrimai pranyko per keletą dienų.

Favoritai kūneliui

Du. Kokosų aliejus ir sukta taukmedžio grietinėlė su frangipani kvapniuoju aliejumi (pasigaminau pati ;) ) Su kokosu Mykolą supažindinau jau trečią savaitę po gimimo. Iki tol, po kas antrą dieną trunkančių vonios procedūrų, kūnelio netepdavau niekuo (kaip ir neprausiau niekaip kitaip, tik vandeniu). Bet mūsų vanduo pakankamai kietas, tad, pastebėjus pirmuosius išsausėjimus ant kojyčių, patepiau juo. Buvau visiškai rami, kad šis aliejus yra saugus ir tinkamas tokiam mažam žmogučiui. Ir…pasisekimas! Mykolo močiutė, iki tol nemėgusi kokosų kvapo, pamilo jį iškart, vos tik užuodė šviežiai išteptą Mykoliuką. Kvepėjo pyragėliu :) Beje, šis aliejus vėliau labai tiko intensyvesniems masažams. Rekomenduoju būtinai. Na o sviesmedžio grietinėle patepu tuomet, kai tepuosi ir aš – dažniausiai po mudviejų abiejų dušo :) Tada abu vienodai kvepiam ir būnam gražūs!

Favoritas šukuosenai

Kadangi mano vyrutis gimė su vešlia šukuosena, palaipsniui pradėjom naudoti Topfer vonios gelį/šampūną. Nežinau, ar čia sutapimas, bet Mykolui, naudojant jį kartą per savaitę, taip ir neatsirado nei pleiskanų, nei storos kūdikių pakaušio luobelės. Sudėtis puiki, jaučiamas labai švelnus kvapas, kūdikiui labai tinkantis. Rekomenduoju retkarčiams, jei jūsų kukulis turi vešlią šukuoseną :)

IMG_2086

Kitos priemonės

Jei pasigedote dušo gelių, šlapių servetėlių ir, galbūt, kitų įprastų priemonių, kurių nepaminėjau, žinokite, aš jų nenaudoju. Šlapias servetėles atstoja šiltas vandenėlis (užpakaliuką plaunu su kiekvienu sauskelnės keitimu), dušo gelį ar muilą – tas pats vanduo. Esu įsitikinus, kad vaiką muilais reikia pradėti prausti tada, kai šis ima lakstyti po kiemus, voliotis po balas ir žaisti smėlio dėžėse. O kol kūdikis glaudžiasi prie mamos ir gyvena ant rankų, tol leidžiu toliau sėkmingai vystytis natūraliam jo odos apsauginiam barjerui.

Nepasiteisinusios kūno priežiūros priemonės

IMG_2082

Dvi natūralios ir dvi ne. Bepantenų yra keletas rūšių ir šį netyčia nusipirkau vietoj to, kuris skirtas egzemai gydyti. Eilinis kremas su parafinu ir kitais negerumais. Kam jį tokį naudoti? Nežinau, ką daugiau apie jį pasakyti. Toliau – Bioderma. Vėlgi, vaistininkės rekomendacija mano mamai. Iškvepintas, lipšnus ir vaikų odelei visiškai nedraugiškas kremas. Fu. Gerai, kad sesei tiko, antraip būtų tekę mesti lauk tokį brangų. Apie Urtekram jau išsakiau savo nuomonę. Nežinau, kaip su kitais natūraliais tokio tipo kremais, bet spėju, panašiai, nes parafinas ir yra tas ingredientas, kuris leidžia kremui „sėdėti“ ant odos. Aliejų pagrindu pagaminti kremukai nesilaikys. Ir paskutinis produktas, kuris nepatiko – Weleda Calendula kremas nuo vėjo ir šalčio. Labai lipšnus ir ilgai neįsigeriantis. Nors gal toks ir yra šio tepaliuko tikslas – tapti neperpučiama, lengvai nenuvaloma, limpančia kauke nuo vėjo ir šalčio. Nenaudojau, nes tepė rūbus ir riebalino vyručio garbanas.

Taigi tiek.

Mielos mano skaitytojos, jei pažįstate šviežiai besilaukiančią būsimą mamą, pasidalinkite šiuo įrašu. Ateityje apie vaikiškus reikalus dar rašysiu, tad būtų smagu turėti bendraminčių ;)

O kol kas, likit gražios ir ruoškitės Lietuvos gimtadieniui!

Monika

 

 

Jums dar patiks

2 komentarai

  1. Labai tau ačiū už šį įrašą, pati po mėnesio gimdysiu, todėl tema labai aktuali :) kol kas pati užsisakiau aliejų mišinį odelei tepti, bei natūralų švelnų prausikli/šampūną, aišku, iš pradžių vaikiukas bus prausiamas tik vandeniu. Paskaičius tavo straipsnį, įsigysiu kremą nuo iššutimo, nors pati irgi propaguoju natūralias priemones

    1. Koks širdžiai mielas komentaras! Šypsausi. Ačiū ir labai smagu, kad buvo naudos :) Gražaus likusio laukimo ir lengvo kukulio gimimo ;)