Kokoso aliejus – ir ant duonos, ir ant skruostų

1480612229182

Man labai patinka daugiafunkciniai produktai. Tokie, kuriuos gali panaudoti begalėje situacijų. Pavyzdžiui, kokoso aliejus, kurį galima ir ant duonos tepti, ir ant skruostų. Apskritai, natūrali kosmetika tuo ir žavinga. Beveik viskas, ką tepi ant kūno, gali dėti ir į burną. Argi ne pasaka?

Apie kokoso aliejų kalba visos natūralumo šalininkės/blogerės. VISOS. Nes šis aliejus yra nuostabus :) Žinoma, prie skonio ir kvapo reikia priprasti, bet kai galiausiai susidraugauji su jais, sunku ir pagalvoti, kad galėtum be šio aliejaus apskritai išsiversti.

Mano namuose kokoso aliejus dar nėra labai senas svečias. Naudoju tik trečią puslitriuką. Ir turiu pripažinti, kad pirmasis laikėsi daug ilgiau, nei paskutinysis, kurio jau visai nebedaug likę.

Virtuvėje jį naudoju kepimui (labai tinka kokosiniams blyneliams ir daržovėms kepti), pagardą į grikių košę vietoj sviesto ar sudedamąją sveikuoliškų keksiukų dalį. Vonioje kokoso aliejus atlieka taip pat nemažai funkcijų. Karts nuo karto juo nusiprausiu, jei neturiu per daug laiko vėlesnėm odos priežiūros procedūrom, naudoju kaip priemonę kojyčių glotninimui, akių tušo valymui, kaip kremą po dušo procedūrų ir pan.

Nemeluosiu, pradžioje nelabai mėgau jo kvapą ant savo kūno, o ypač antrą dieną po naudojimo. Nes kol aliejus ant odos gula šviežiai, tol kvepia visiškai kokosiškai, o įsigėręs į poras ir pastovėjęs jis savo kvapą pakeičia. Visgi dabar jau nebejaučiu jokio nepatogumo. Arba mano odą jį priėmė kaip savą, arba mano uoslė prisitaikė :) Beje, vyrui kvapas netrukdo, o tai – svarbiausia :)

Apskritai, internete pilna straipsnių, blogo įrašų ir komentarų, kaip dar naudoti šį aliejų. Man buvo keistoka skaityti, jog kokoso aliejų siūloma tepti ant riebaus veido, vietoj prausiklio ir porų valiklio. Akcentuojama, kad aliejus ištirpdo nešvarumus ir jau po savaitės naudojimo oda būna gražesnė, nei bet kada. Šaunu. Bet aš šio patarimo išbandyti neišdrįsau. Bijau eksperimentuoti, nes mano veido odoa labai nenuspėjama.

Visgi kai kas man apie šį aliejų, o gal greičiau apie kitas blogeres, kurios jį dievina, nepatinka. Jei atvirai, man labai keistai atrodo, kai aliejų (ne tik kokoso, bet ir visus kitus populiarius kosmetikoje) vadina „drėkikliais“. Kaip žinia, drėkinimui reikalingas vanduo, o aliejuje vandens visiškai nėra. Todėl sausos odos turėtojoms tai nėra alternatyva drėkinti odą – mano manymu. Aliejus skirtas maitinti odą, o tai visai kas kita, nei drėkinimas. Norint aliejų naudoti kaip „drėkiklį“, pirmiausiai odą reikia gerokai sudrėkinti kitomis priemonėmis (hidrolatais, alijošiaus žele, vandeniu iš išorės ir iš vidaus), o tada galima naudoti aliejų kaip apsauginę plėvelę tai drėgmei sulaikyti. Nenusivilkite jo drėkinamosiomis savybėmis, jei aliejų tepsite ant sausos, nedrėkintos odos.

Šį aliejų gavau dovanų tiesiai iš Malaizijos. Šaunu ar ne? :) Tik vėstant orams dažnai paburnoju ant buteliuko. Aliejus sustingsta ir tada reikia keletos minučių jam atitirpinti.

Labai džiaugiuosi susidraugavusi su kokoso aliejumi. Visada labai smagu savo vonioje pažaisti prabangų SPA. Ir dar smagiau, kai procedūrą sudaro vienas vienintelis produktas! Pabandykit, patiks :) O jeigu norite sužinoti daugiau būdų, kaip naudoti šį aliejų, siūlau apsilankyti čia

Skanaus kokosinio savaitgalio!

Monika ;)

Jums dar patiks

Komentarų: 1

  1. Kokosu aliejus yra jega! Jis pas mane jau senokas svecias. Tepu ji, jei ne ant duonos, tai ant plauku. Ale procedura pries galvos trinkima. Su veidu taip pat nebandziau, manau yra daugybe alieju, kurie tikrai riebios odos nekemsa (jojoba ir tamanu mano mylimiausi!)