L’erbolario. Botanikos sodas kremo indelyje

lerbolario logo

Sveikos!

Žinote kaip būna. Svajoja Mohamedas nueti pas kalną, bet nenueina ir tada pas jį ateina pats kalnas. Man irgi taip nutiko! Myliu Italiją per visą Europos platumą, ilgiuosi jos, bet kadangi negaliu jos aplankyti, ji aplankė mane! Netikėtai ir neplanuotai, užtat kaip maloniai ir kvapniai!

Šiandien noriu jus supažindinti su gilias tradicijas turinčiu itališku fitokosmetikos vardu – L’erbolario, su kuriuo pati maloniai pažindinausi visą praėjusią savaitę. Turėjau progos išbandyti tuntą kūno priežiūros mėginių ir visą savaitę kvepėti vis kitais kvapais, o tiksliau – parfumuotais kremais, nes jie stipriai iškvėpino ne tik mane, bet ir visus namus, rūbus, patalynę ir visa kita, prie ko tik prisiglausdavau :) Beveik kaip iš tos pasakos, kur godus karalius prisiliesdamas viską vertė auksu… Cha cha :) Taip pat išmėginau keletą veido kremų, šampūną, priemonių su argano aliejumi, bet šiandien perdaug neišsiplėsiu ir apsistosiu ties kvapniasiais kremais. Bet prieš tai  – apie žavųjį italą L’erbolario.

L’erbolario ir fitokosmetika

L’erbolario kosmetikos buteliukuose slepiasi ištisas botanikos sodas. Kokios tik norit gėlės, žolelės, vaisiai, augalai… Kokiais tik norite pavidalais: kremais, serumais, eliksyrais, muilais, šampūnais, kvapiaisiais vandenim, vonios putom, žvakėm, dekoratyvine kosmetika… Augalų ekstraktų gausa, tradicinės gamybos technologijos ir profesionalios biologijos žinios ne šiaip sau L’erbolario tituluoja didžiausiais ir vienais sėkmingiausių italų fitokosmetikos gamintojais.

Kompanija, kaip šeimos verslas, įsikūrė dar aštuntame dešimtmetyje, o dabar šį vardą atstovauja galybė grožio ir kosmetikos parduotuvių visame pasaulyje. Liepą L’erbolario atėjo ir į Lietuvą. Tiesa, pavienių šio vardo kosmetikos priemonių jau seniau buvo galima įsigyti „Žolių namuose“ ir „Euro“ vaistinėse, bet štai dabar jau gerokai didesnis desantas atvyko ir į kvepalų karalystę – Kristianą.

Nesuskaičiuojamai daug pavadinimų

Apžiūrėdama pakuočių dizainą, uostydama produktų kvapus bei vartydama gausų produkcijos katalogą susidariau nuomonę, jog L’erbolario – koncervatyvus verslas, tvirtai besilaikantis senų tradicijų. Bandžiau suskaičiuoti kiek ir kokios kosmetikos L’erbolario gamina – pavadinimų be ga lės! Visas priemones gamintojai skirsto į atskiras linijas, kurias sudaro daugybė skirtingų formulių ir kvapų: parfumuota linija, linija veido, plaukų, kūno grožiui, linijos vyrams, vaikams ir namams ir net augintiniams! Maža to, kiekvienoje linijoje rasite dar po 4-5 atskirus produktus, kuriuos jungia bendras pagrindinis ingredientas, pavyzdžiui, irisas arba mira, arba bijūnai arba… galybė kitų gamtos kvapų!

Bet susikaupkim. Ko gero labiau nei gausus be galo kvapnių produktų pasirinkimas, mane žavi išmintinga kompanijos verslo politika. Kad ir kokie dideli bebūtų, kad ir kokiais tempais augtų, žavu, kad L’erbolario išsaugojo pagarbų ryšį tiek su savo vartotojais, tiek su gamta:

1. Beveik visą žaliavą savo produkcijai užsiaugina patys, asmeniniuose soduose Lodyje
2. Niekuomet netestavo ir netestuoja savo kosmetikos su gyvūnais
3. Yra skaidrūs – vartotojui suteikia visą norimą informaciją, produkcijos sudedamąsias dalis aiškiai aprašo savo bukletuose ir ant pakuočių
4. Savo kosmetikos gaminimo procesuose kaip įmanoma stengiasi neteršti gamtos: naudoja savaime atsinaujinančią energiją, perdirbtą popierių…
5. Griežtai laikosi darbo etikos
6. Nesamdo trečių šalių pigios darbo jėgos.

Mano įspūdžiai

Pirmasis kremas, kurį išbandžiau, buvo „Iris“ – saldus, tradicinis gėlės aromatas. Praplėšusi nedideli mėginuką užkvepinau visą kambarį! Tik vėliau išsiaiškinau, kad kremas yra iš parfumuotos linijos. Iki tol negalėjau patikėti, kad kūno priemonė gali taip intensyviai kvepėti! Ne kremas, o gryniausi kvepalai jo pavidalu. Bet čia nieko nuostabaus – ingredientų sąraše fragrance rykiuojasi vienas pirmųjų.

„Iris“ kvapas, mano nuomone, labiausiai tiktų vyresnio amžiaus moteriai, kuri su nostalgija prisimena savo jaunystę ir tuomet turėtus madingus vienos natos gėlinius kvepalus mažyčiame buteliuke su užsienietiškais užrašais. Dovanokite jį savo jaunoms močiutėms ar saldžią klasiką mėgstančioms mamoms. Neprašausite. Dvidešimtmetėms draugėms nerekomenduoju, na nebent labai ilgitės vaikystės ir tų nepažįstamų tetų, kurios sau leisdavo jus apkabinti, priglausdamos prie išeiginių ir labai intensyviai darželio Irisais kvepiančių kostiumėlių :)

Visą dieną jausdama irisų aromatą, nuotaikingai prisiminiau ponią Iris Apfel. Ji tikrai galėtų būti šio kremo veidu!

atsisiųsti irisKitas išbandytas ir ne mažiau kvepiantis kūno kremas – Meharees su miros kvapu. Labai rytietiškas. Karališkas. Pipirinis. Priminė šventinį Velykų sekmadienį bažnyčioje, kada smilkomi miros kvapo smilkalai arba prabangias arabų kilmės moteris su jokiom kitom tik Luis Vuitton rankinėm, kurių teko sutikti. Kremas tikrai išraiškingo aromato. Stiprios, griežtos, gal netgi šiek tiek vyriškos nuotaikos. Siūlyčiau ryškioms moterims, vėlgi – vyresnio amžiaus, kurioms reikia, kad jų truputį bijotų arba dievintų! Meharees kremui taip pat radau jį geriausiai reprezentuojančią manekenę:

meha

 

Dar vienas  tūkstantįirvienąnaktį menantis kremas – Ambraliquida su gintaru. Vienas mano favoritų. Ryškaus, prieskoninio aromato, vėlgi, rytietiškų natų, bet gerokai švelnesnis už Meharees. Toks, mano nuomone tiktų visoms, kam per dvidešimt ir mėgstančioms prieskoninius aromatus. Tiesa, tokio kvapo kremo kasdien dėvėti negalėčiau, mat aromatas keliauja visur iš paskos, bet prie šventinės aprangos ir šampano taurės jis labai derėtų. Rekomenduoju mėgstančioms atkreipti į save dėmesį :)

ambra li

Ir ketvirtasis – Mandorla kremas su migdolais. Paprastai aš esu labai priekabi migdolų kvapui. Man jis turi kvepėti saldžiai, bet ne per daug, kuomet apsąla širdis ir apsvaigsta galva. Šis kremas išties kvepia saldžiai pačioje pradžioje, tačiau tampa ganėtinai švelnus, kvapui įsigyvenus. Po kurio laiko migdolai pradeda kvepėti pudra. Tokia, kurios debesys niekada neišsisklaido teatrų grimerinėse. Labai jaukus ir prabangus kvapas ir, sakyčiau, labai švarus, moteriškas. Patiko, matyt, labiausiai. Jį rekomenduočiau visoms. Ir jaunoms merginoms, ir vyresnėms.

mandorla22

 

Ką gi, šiam kartui tiek. Linkiu atrasti savo L’erbolario kvapą ir nepasiklysti ieškant to vienintelio. O dabar jau lekiu myluoti Mykolo, kuris šiandien netyčia kvepia maloniu L’erbolario argano kvapu. Apie jį ir likusias mano mėgintas priemones – šiek tiek vėliau.

Likit gražios!

Jums dar patiks

2 komentarai

  1. Man taip pat patinka šita kosmetika! Naudoju šampūną alla soja; dar draugo mama padovanojo daugybę mėginėlių iš l’erbolario, viskas labai skaniai kvepia!!