Liepų žiedų kremas iš Kvapų namų

liepų žiedų kremas

Žydinčių liepų kvapą pamilau ne taip jau seniai. Iki tol jų aromatas man vaikiškai asociavosi su peršalimu, gulėjimu lovoje ir per prievartą geriamos arbatos litrais. Tačiau prireikė poros metų pagyvenimo svetur, kad asociacijos apsiverstų aukštyn kojom.

Grįžusi atostogų į Lietuvą, ėjau gimtųjų Šiaulių bulvaru. Labai gerai pamenu mane pagavusią akimirką: buvo maloniai šilta, saulėta, visur žalia ir kažkuo vos vos, nežymiai, bet labai maloniai kvepėjo. Ėjau ir negalėjau suvokti, kas tai per kvapas. Ir tada užverčiau galvą į virš manęs dūzgiantį medį. Kvepia liepom! Kvepia Lietuva!

Tikriausiai tas vos juntamas aromatas nebūtų taip stipriai patikęs, jei ne mano nuotaika ir buvusios emocijos. Pakylėta, rami, be rūpesčių, savo vietoj, namie… Labai džiaugiuosi užuodusi liepas iš naujo. Gal tik dėl to buvo verta pabuvoti emigracijoje, kad suprasčiau, koks nuostabus gali būti namuose augančio medžio kvapas…

Kvapų namų liepų žiedų kremas su bičių vašku kvepia labai panašiai. Aišku, nereikia norėti, kad kosmetikos priemonė visiškai atkartotų nepakartojamą, akimirką sugautą gamtos kvapą, tačiau gamintojams beveik pavyko. Pridėtas bičių vaškas kremą pakvepina dar labiau ir atsisukus indelį pasijunti lyg pas bitininką dirbtuvėse – kvepia medumi, natūralaus vaško žvakėm ir…bitėm :) Arba ta pačia liepų arbata, tik jau maloniai, be jokių ligotų asociacijų.

Geriau ne šviežias, o gyvas

Kvapų namai šį kremą vadina šviežiu, o aš sakyčiau, kad pavadinimas labiau tiktų gyvas, nes juk ne liepų žydėjimo metu kremas išsuktas, tačiau vis tiek labai gyvybingas. 

Kremo gamybai pasitelkta naujoviška, labiausiai augalo savybes tausojanti ir išsauganti suskystinto CO2 technologija. „Augalinė žaliava aplinkos temperatūroje plaunama suskystintu CO2, kuris iš gautos substancijos tuojau pat natūraliai išgaruoja. Nustatyta, kad anglies dvideginio metodu ištraukti augalų ekstraktai pasižymi ypatingai stipriomis antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis, priešalerginėmis ir imunostimuliacinėmis savybėmis“. Taip yra todėl, kad žemoje temperatūroje ekstrahuojami augalai išsaugo savo vertinguosius terpenus, karotenus, flavanoidus, fitosterolius, tokoferolius ir riebiasias rūgštis, kurie paprastai žūva juos traukiant aukštoje temperatūroje, įprastais metodais. Be to, šis būdas leidžia išsaugoti unikalų kvapą. Štai kodėl Kvapų namų Liepų žiedų kremas su bičių vašku kvepia labai natūraliai.

Taigi tas CO2 moka būti geras ir netgi labai naudingas. Šaunu! O aš jo, nesusipažinusi iki galo, bijodavau.

Kam Liepų žiedų kremas skirtas?

Kremas patiks sausos, jautrios ir brandžios odos turėtojoms. Taip pat toms, kurios nebijo riebios, vaškinės, ne per greičiausiai susigeriančios priemonės. Gamintojų vietoje kremą pavadinčiau sviestu veidui, o kremais tegul vadinasi kreminės konsistencijos produktai. Pirkdama šį kremą, tikėjausi kitokios konsistencijos, bet gi reikėjo susivokti, paskaičius jo sudėtį, nes ten – vien aliejai.

Kvapų namų liepų kremas

Kokia kremo sudėtis?

Ploju katučių, nes visi 100% ingredientų yra natūralūs, o jų tarpe yra ir ekologiškų: Migdolų aliejus, damaskinių rožių vanduo*, erškėtuogių aliejus*, bičių vaškas, liepų žiedų ekstraktas, rozmarinų ekstraktas*, imbierinių citrinžolių eterinis aliejus, vaistinių izopų eterinis aliejus*, vamzdinių monardų eterinis aliejus, rožmedžių aliejus; o taip pat geraniol, linalool, benzyl alcohol, limonene, citronellol, benzyl benzoate – bet ką padarysi, jie tiesiog būna eteriniuose aliejuose ir, žinant kad kremuose eterinių aliejų yra vos keletas lašų, negeriečių gretos dar labiau susitraukia.

*ekologiški

Ką žada gamintojai?

Kremas odą intensyviai drėkina, gerina jos elastingumą, lygina ir jaunina, taip pat mažina jos šerpetojimą ir skatina valymąsi. Naudojant šį kremą reguliariai, oda atsigauna, išsivalo, susireguliuoja jos drėgnumas, nurimsta įvairūs uždegimai. Nerafinuoti, turtingi įvairiausių medžiagų erškėtuogių ir migdolų aliejai odą pamaitina bei saugo nuo nepalankių aplinkos faktorių. Nedidelis bičių vaško kiekis saugo odą nuo šalčio, karščio, sulaiko drėgmę, suteikia natūralią apsaugą nuo UV spindulių, o prigimtinės bičių vaško antiseptinės savybės savo ruožtu saugo ir patį kremą, todėl jam nereikia papildomų konservantų.

Kokia mano nuomonė?

Labai nebloga. Tiesa, kremu pasitepu tik karts nuo karto, nes mano odai kasdieniam naudojimui jis per sunkus, o be to, kremas ne mano – mamos :)) Mama irgi juo tepasi ne kas dieną. Dažniausiai prieš naktį arba po vonios. Ryte įprastai neturi laiko laukti, kol kremas susigers, nors daviau patarimą, kad jo daug neteptų ir prieš kremą nenusivalytų veido sausai. Sviestinio tipo priemonėms labai reikalinga drėgna oda. Tada ir geriau geriasi ir mažiau pačios priemonės reikia.

Kvapų namų kremas

Kaip dėl kremo galimybių veidą saugoti ir skaistinti, negaliu pasakyti. Manau, reikia sunaudoti visą indelį, kad pasimatytų realus rezultatas, o tepant kremą kartą kitą, gerų dalykų tenka laukti ilgiau. Ir dar, nežinau, kaip šis kremas veiks atšilus orams. Žiemai toks riebuilis labai tinka – apsaugo nuo šalčio ir išsausėjimo, o vasarai kaži ar tinka, nors, žada apsaugoti nuo saulės bei sulaikyti drėgmę. Na, nebent labai sausos odos turėtojoms, kurių oda ir vasarą nė kiek neatsigauna. Bet kokiu atveju tikrai rekomenduoju Liepų žiedų kremą medų ir jo kvapą mėgstančiom vyresnėm moterim. Ne tik kvapą, bet ir tyrą natūralumą, žinoma.

Pabaigai beveik pažadas

Netolimoje ateityje ketinu apžvelgti dar du populiarius Kvapų namų kremus – Rožių ir Nerolio, bet kadangi ir šie kremai ne mano (padovanojau sesei ir močiutei), tai sudėtingiau jais pasinaudoti :)))

O kol kas – kaip visada- likit gražios ir su pavasariu!

Monika

Jums dar patiks