Obuolių sidro acto tonikas riebiai odai

20160601_105009

Kas galėjo pagalvoti, kad kada nors ant veido drįsiu tepti actą! Kreizy! Bet nieko čia žalojančio ar keisto, nes pasirodo, ne visas actas yra blogietis ;)

Šį kartą jums papasakosiu apie viensirdu miklumu pasigaminamą veido toniką ne iš deginančios ir tikrai kosmetikai netinkamos 9% stiprumo maistinės acto rūgšties, o visiškai draugiško, natūraliai fermentuoto, nekaitinto ir nevalyto obuolių sidro acto.

Kaip žinia, turiu pakankamai riebią veido odą, linkusią į visokius netobulumus. Vasarą į pagalbą atkeliauja saulė, bet atėjus rudeniui mano oda vėl pradeda blizgėti (kitoms gi atvirkščiai – veidas sublizga būtent vasarą). Mano pirmoji pagalba iki šiol būdavo sieros losjonas su salicilio rūgštymi iš vaistinės kuris, deja, ilgiau vartojant išsausina odą ir išsibalansuoja jos ph. Bet šiam rudeniui atradau labai puikią natūralią priemonę, kuri tinka ir salotoms gardinti, ir barščiams rūgštinti ir, pasirodo, odai gaivini bei reguliuoti jos sebumo perteklių.

Savajį Obuolių sidro acto buteliuką pirkau parduotuvėje „Aliejus“, nes įprastoje praduotuvėje tokiais kol kas neprekiauja. Internete prisiskaičiau visokių gėrybių ir užsikabinau pabandyti.

Rezultatai

Jau po pirmo pabandymo mano oda atsiduso ir tarė: „Monika, kodėl anksčiau šito gerumo nepabandei?“ Po procedūros net netepiau jokio kremo, nes oda nesijautė nei išsausinta (ko neramiai laukiau), nei sudirgusi. Nuvalius odą acto toniku ši pasijuto gyvybingesnė, švaresnė, atsigavusi. Aišku, truputį graužtelėjo vieną kitą šviežų spuogelį, bet negaliu sakyti, kad lygiai taip pat stipriai, kaip po priemonės su alkoholiu ar dar baisiau – sieros losjono su salicilio rūgštim. Ryte nustebau atsibudusi visiškai matišku veidu, be jokio blizgesio, bet ir be sausumo jausmo. Oda jautėsi tiesiog…normali. Po savaitės naudojimo jau buvau apsidžiaugusi, kad mano oda išmoko nebesiriebaluoti, bet tai, žinoma, nėra taip greit pasiekiamas rezultatas. Odos būklei sutvarkyti nepakaks vien šio toniko. Mityba, sveikas gyvenimo būdas, vanduo ir tinkama odos priežiūra- štai raktas į grožį. Bet kol viso to siekiama palengva, obuolių sidro acto tonikas yra labai geras pagalbininkas ir greito rezultato dovanotojas.

Kaip pasigaminti obuolių sidro acto toniką

Toniką pasigaminti labai paprasta. Actą reikia sumaišyti su vandenuku santykiu 1:1 ir viskas. Šiuo mišiniu veidą valyti siūlau vakare, na bent jau aš taip darau, nes po dienos jis, akivaizdu, būna bjauriausias. Svarbu stebėti odą, kaip ši reaguoja. Jeigu pradėjo graužti (turiu minty visą veido plotą, o ne pavienius spuogelius), tai, žinokit, nieko gero ir tai reiškia kad: arba actą blogai atskiedėte, arba jūsų oda per daug jautri obuolių acto rūgščiai. Bandykite praskiesti dar labiau. Na o jeigu negraužia, tik jaučiasi mažytis digčiojimas – viskas gerai.

Palaukite 15-20 min ir tada galima veidą nuplauti arba palikti taip, kaip yra. Aš toniko neplaunu. Po procedūros daugiau nieko netepu ant veido, tik paakių kremą (akivaizdu, paakių šiuo toniku tepti negalima). Ir dar, vasarą po šio toniko neičiau degintis į tiesioginius saulės spindulius.

Taigi toks žemiškas, paprastas, bet veiksmingas produktas!

 

Internete sklando kalbos, kad obuolių sidro actas (būtinai skiestas!):
1. Naikina kai kurias bakterijas, tame tarpe ir akne
2. Subalansuoja odos ph ne tik visai dienai bet ir keletui į priekį
3. Šviesina odą, pigmentines dėmes
4. Gydo ir jaunina odą dėl acte esančių naudingų rūgščių

Ir tai yra tik keletas priežasčių išbandyti šį toniką išoriškai. Toliau jį naudosiu ir stebėsiu, kas gero vyks su mano oda. Pabandykite ir Jūs!

Monika

Jums dar patiks