Razalija – europinio lygio kosmetika, gimstanti Šiauliuose

edf

Man patinka kosmetika, kuri turi aiškiai išreiškštą veidą, idėją, savo istoriją. Kartais vieną ar kitą produktą įsimyliu vien dėl brendo filosofijos (net jeigu tas produktas ir visai kuklutis, nedarantis įstabių stebuklų). Šiandien, kada kosmetikos pavadinimų yra tiek pat daug, kaip ir plastiko vandenyne (ir, rodos, visos įmanomos sudėtys jau sugalvotos), pasiekti išskirtinumą įmanoma tik sukuriant išskirtinę istoriją. Jeigu ji labai fake – nežaidžiu, bet grynoms ir nesumeluotoms istorijoms aš pasiduodu beveik akimirsniu.

Šį kartą jums papasakosiu apie Razaliją.  Prieš keletą metų man buvusi tiesiog eiliniu beveidžiu vardu, po artimesnio susipažinimo tapusi The Razalija – kosmetikos vardu, atskleidusiu savo unikalią istoriją ir parodžiusiu savo tyrą veidą :) Leiskite ją pristatyti, jei dar nedraugaujate.

Razalija – kas ji?

Razalija – Šiauliuose esančios Valerijono vaistinės kuriama kosmetikos linija, kurią iš esmės įvertinau tik pažinusi Razalijos “mamą” – vaistininkę ponią Almyrą. Su pačiu Razalijos vardu susidūriau dar gerokai prieš pažintį su jos kūrėja – maždaug trys metai atgal.  Laukiau vizito pas gydytoją, kai į rankas paėmiau reklaminį lankstinuką. Pavadinimas, vyresnio amžiaus reklaminis veidas ir visas linijos dizainas man tada nesukėlė didelio susidomėjimo. “Nesu ta tikslinė Razalijos auditorija” – tada pagalvojau ir, padėjusi lankstinuką į vietą, tą pačią akimirką užmiršau.

Antrą šansą draugystei daviau (o gal reiktų rašyti “gavau”?) po pasisvečiavimo vaistinės edukacijoje. Į savo mažutę kosmetikos lentyną įspraudžiau aukso medaliu įvertintą regeneruojamąjį kremą ir micelinį vandenį. Visgi man jau trisdešimt… Šiandien apie kremą.

Razalija regeneruojamas kremas su kofermentu Q10 ir hialiuronu

cof

Tai yra kremas. Tikras kremas. Ne kremu besivadinantis tirštesnis losjonas, o tikras kremiškas kremas. Paprastai iš konsistencijos galima spręsti apie priemonės galią, t.y. riebumą, laiką, per kiek šis įsigers į odą ir kitas fizines savybes. Bet nesuklyskite, Razalijos regeneruojamasis kremas nėra pernelyg riebus, kokie, pavyzdžiui, mėgsta būti šviežiai sukti Kvapų namų kremai, bet iš tikro balzamai (jei dirbčiau VLKK, kabinėčiausi prie visų iš eilės kosmetikos priemonių pavadinimų! Mieli gamintojai, neklaidinkite pirkėjų, vadinkite savo kūrinius teisingai!). Kofermentas Q10 ir hialiurono rūgštis sudėtyje skelbia, kad kremas skirtas šiek tiek dagiau metų turinčiai odai. Tokiai, kaip mano – maždaug trisdešimties :)) Juos papildo taip pat brandesnei odai skirti erškėtuogių ir nakvišų aliejai.

Razaliją naudojau žiemą, kada mano oda buvo daugiau mažiau kaip visų – pasimetusi tarp šalto laukinio ir sauso kambarinio oro. Šiuo metu mano oda susinormalizavusi (nei per sausa, nei per riebi) ir kremą vis dar naudoju nakčiai. Taigi mano įžvalgos padarytos turint išsausėjusią/papilkėjusią arba normalią odą.

Razalijos fizinės savybės

Regeneruojamasis kremas po savęs nepalieka blizgios, ilgai neįsigeriančios aliejinės plėvelės (vėlgi prisimenu panašios konsistencijos Kvapų namų kremus). Tačiau į odą neįsigeria akimirsniu. Kremo pėdsakai išlieka bent keletai valandų. Originaliai šis kremas yra skirtas šaltajam metų sezonui, kada oda išgyvena didžiausią išorės poveikį. Tačiau aš nematau priežasties, kodėl jis negalėtų būti naudojamas bet kuriuo sezonu jei tik yra poreikis odą giliai maitinti arba gydyti. 

Kaip pasakė viena kremo sudėtį įvertinusi teta, „Jame nėra nieko stebuklingo“. Na, taip, nuotykių ieškotojoms šiame kreme nuotykių gal ir trūksta, bet toms, kurios ieško patikrintų veikiančių formulių, šitas kremas – saugus variantas.

Aš, kaip ir sakiau, kremą vis dar naudoju nakčiai, o kartais, panaudojusi veidą sausinantį, giliai valantį prausiklį, juo pasitepu ir ryte. Pastebėjau, kad odos tonas suvienodėja, tampa skaistesnis, gyvybingesnis. Oda jaučiasi „laiminga“, sveika, prižiūrėta. Didelis pliusas – neberia, kas man dažnai nutinka išbandant naujas kosmetikos priemones.

Nepaprasta paprasta sudėtis

Jei nebūčiau sudalyvavusi vaistinės edukacijoje ir išgirdusi ponios Almyros pasakojimo apie aliejus (kaip juos atsirenka, iš kokių tolimų pasaulio kampelių vežasi, kaip juos saugo ir naudoja) ir kokie atsakingi bei kruopštūs bandymai vyksta kremo kūrimo metu, tikriausiai manęs Razalijos sudėtis pernelyg nejaudintų. Sudėtis, kaip sudėtis. Nei perlų dulkių, nei vienaragių ašarų. Bet štai po edukacijos žinau, kad viskas, kas sudėta į kremą, yra aukščiausios kokybės ir sumaišyta ne šiaip sau, kaip patinka, o ieškant, bandant, konsultuojantis su universitetų profesoriais ir panaudojant savo vaistininkystės ir sveikos gyvensenos žinias. Jau išeinant iš edukacijos ponia Almyra pridūrė, kad Vaistinėje kuria kosmetiką, nenusileidžiančią europiniams vardams, tik štai, keturis kartus pigesnę. 50 ml kremo vaistinėje kainuoja apie 20 eurų.

Vaistinė kremą apibūdina taip: „Kremas skirtas sausai ir brandžiai odai. Sudėtyje esantys šalto spaudimo erškėtuogių, nakvišų ir simonsdijų aliejai maitina ir drėkina odą (su šituo teiginiu niekada nesutiksiu. Aliejai neturi vandens. Jie negali drėkinti. Bet geba sulaikyti drėgmę odoje). Hialurono rūgštis ir kofermentas Q10 padeda sulaikyti drėgmę odoje ir apsaugo nuo priešlaikinio senėjimo…“

O štai ir sudėtis:

Vanduo, nakvišų aliejus, erškėtuogių aliejus, jojobos aliejus, emulsikliai (Cetearyl olivate, Sorbitan olivate, Cetearyl wheat straw glycosides, Cetearyl alcohol), glicerinas, kakavos sviestas, bičių vaškas, hidrolizuota hialiurono rūgštis, kofermentas Q10, saugus konservantas (dehydroacetinė rūgštis), Ecocert leidžiamas, natūralioje kosmetikoje plačiai naudojamas, natūralus, bet, deja, nelabai nedraugiškas tirpiklis/konservantas (Benzyl alcohol), vitaminas E, pelargonijos eterinis aliejus.

Neasiskleidęs Razalijos veidas

Mano simpatija Razalijai atsirado po edukacijos. Parsinešusi kremą kartu su „bonus“ istoriją į namus ir, dar ilgai gyvendama pakilia emocija, jį naudojau, lyg kažką labai prabangaus savo odai. Gaila, kad šitos emocijos, šios istorijos neįmanoma pridėti prie kremo buteliuko. Tikriausiai reikėtų didelių reklamų masinėje žiniasklaidoje, bent keletos populiariųjų televizijos laidų apie ponią Almyrą, kad tikrasis Razalijos žiedas atsiskleistų visiems, visu savo grožiu. O dabar jaučiuosi šiek tiek išskirtinė, lyg man būtų buvusi suteikta vipinė teisė ją pažinti iš esmės.

Razalijos pokyčiai

regeneruojamasis-4-500x500

„Valerijono“ nuotrauka

Beveik visos blogerės, testavusios Razalijos produkciją, rekomandavo pagalvoti apie taros pokyčius. Ir jie įvyko! Man, kaip didelei dizaino mylėtojai ir apskritai estetei, naujieji butelaičiai atrodo kur kas elegantiškesni, kokybiškesni, labiau atitinkantys kosmetikos turinį, tačiau naujoji pakuotė ir vėl neatskleidė tikrojo Razalijos veido… Senoji Razalijos pakuotė turėjo žavingų, ranka pieštų gėlyčių/žolelių, kurias pakeitė labiau sofistikuotas, bet, mano galva, pernelyg minimalistinis dizainas.

Kai sužinojau apie būsimus pakuotės pokyčius, įsivaizdavau ne tik kokybiškesnį plastiką ar lipduką su logotipu, bet ir parodytą didesnį dėmesį unikalioms gėlytėms/žolelėms. Jos, nors ir prastos raiškos beigi nupieštos neprofesionaliai, labai tiko „rankų darbo, nekonvėjerinės“ vaistinės kosmetikos įvaizdžiui sustiprinti. Mano galva, profesionaliai perpieštos gėlytės/žolelės galėjo likti. Bet gal čia tik man, infantiliam žmogui, smilgos ir žiedai gražu :)

Reziume

Razalijos regeneruojamas kremas su hialiuronu ir kofermentu Q10 man ir mano odai patiko ir tiko. Skalsios konsistencijos kremas odą puikiai saugojo ir tausojo esant žvarbiems orams, padėdavo jai atsigauti, pailsėti per naktį, jos visiškai neapsunkindamas, neužgoždamas. Ryte oda jausdavosi elastinga, pakankamai sudrėkinta ir patenkinta. Mielai rekomenduoju.

P.s. mano Mamos nuomonė

Kremo testavimo pradžioje juo dalinausi su mama. Ji nėra pavyzdinga natūralios kosmetikos vartotoja. Vis dar giliai pasidavusi pripratimui naudoti įprastus cheminius kremus, kurie, jos nuomone, yra malonesnės, lengvesnės (losjoninės) konsistencijos, be to, skaniau kvepia :) Visgi po mano paskaitos ir pačių geriausių emocijų užkrato (parsinešto iš Valerijono edukacijos), mama kremą ėmė naudoti su pagarba :) „Pasitepu ir galvoju, kokį gerą, kokybišką dalyką užtepiau ant savo veido“. Finale kremą iš mamos atėmiau, galbūt jos atvertimui į natūralią kosmetiką reiks paieškoti kokio nors labiau tarpinio varianto ;)

Monika

Jums dar patiks