Gardus rytmetys Valerijono arbatinėje

edf

Laimės pyragai kepami kasdieninėje krosnyje, iš mažyčių žiupsnių kasdieninių stebuklų! Šį sakinį kartoti ir kartoti, kol atsiminsi mintinai, nes nemokant mintinai, kažkodėl pasimiršta (o, kaip aš pasiilgau rašyti!). Šiandien mano rytas prasidėjo taip gerai, kaip jau seniai nebuvo prasidėjęs! Ir kol emocijos dar šviežios, skubu jomis apkrėsti :) Papasakosiu apie laimę, vykstančią Valerijono arbatinėje!

Žinot, būna, eini pro pastatą/kavinę/parduotuvę milijoną kartų, o jis, nors laiko valandos ant durų skelbia ATIDARYTA, kažkodėl į vidų nepakviečia. Nežinau, kas tai per kerai, kodėl vienos vietos jaučiasi savesnės, nei kitos, bet taip būna. Ar čia tik man? Būtent taip ilgą laiką jaučiausi su Valerijono arbatine Šiauliuose. Ji veikia jau visą pilnametystę, o aš per savo gyvenimą ten pusryčiavau pirmą kartą. Mano laimei, labai jaukiai, gardžiai ir įdomiai.

Edukaciniai pusryčiai su mitybos terapeute Ilona Kuodiene

Apie edukacinius pusryčius, vykstančius Valerijono arbatinėje, sužinojau iš Modestos. Ji spėjo sudalyvauti pirmoje paskaitoje, o man, nespėjusiai į nurūkusį traukinį, beliko laukti antrojo. Tykojau, kaip katinas „Valerijono Arbatinės“ facebooke, kada gi planuoti tą šventinį šeštadienį, nes, juk suprantat, su pustrečių metų Mykolu, kokybiškas laikas sau pasitaiko labai retai :) Laukiau užsiėmimo, kaip SEL gerbėjai laukia jo koncertų, kur daug garso ir šviesos :) Atsiradus progai, prisiregistravau. Pasikviečiau ir mamą :)

Antroji paskaita buvo skirta grikiams. Pusryčiams gavome žalių daigintų grikių granolos. Pastarąją valgiau pirmą kartą, nors žali, nekepinti grikiai mano virtuvėje jau yra pabuvoję. Tiesa, tik kartą, nes košė skanesnė pasirodė gaminta iš tradicinių, pakepintų kruopų. Paskaninimus (vaisius, uogas, sėklas), galėjome išsirinkti patys. Še jums, razynkos, neįsmukot į mano dubenėlį. Maloniai cinamoniškai kokosiniams grikiams į draugiją pasikviečiau obuolius, bananus ir įvairių sėklų. Užsipyliau augaliniu pienu. Buvo tiesiog gardu. Desertui pavaišino gilių late, kuri, gaila, jau nebetilpo į pilną skrandį. Bet dabar jau žinosiu, kuo nustebinti savo klaipėdietę draugę Jovitą, kuriai stebinti jau buvau išnaudojusi visus Šiaulių kavinukių kozirius ;)

Visgi ne granola ir net ne prikeltos primirštos žinios apie simpatinę ir parasimpatinę nervų sistemas mane labiausiai sužavėjo. O… Ilona su Karolina :) Viena – teisingas žinias apie sveiką mitybą turinti ir skleidžianti mitybos specialistė (pasirodo, Lietuvoje SVEIKĄ mitybą yra išmanančių žmonių ir dar Šiauliuose!), kita – labai maloni, savo darbą mylinti Valerijono siela – Karolina. Su abiem galėčiau eiti gerti gilių kavos. Ir kokie šaunūs būtų mūsų pokalbiai! Apie Londoną, raugintus kopūstus ir natūralią kosmetiką! Nejuokauju :)

Pabaigai, fotoreportažas

Jaukiai:

arbatine-1

edf

edf

edf

edf

edf

edf

edf

Gardžiai:

edf

edf

edf

edf

 

Įdomiai:

edf

edf

Kas su manim į kitą Valerijono edukaciją? ;)

Daugiau info Valerijono arbatinės internetiniame arba FB puslapyje
Ir Ilonos puslapyje Mitybos džiunglės

(nes dalintis gerais dalykais reikia)

Iki greito!

Monika

P.S – patarimas Valerijono arbatinei

Skaitytojos Dovilės komentaras įžiebė dar vieną mintį, tiksliau, atsakymą į mano pačios išsakytą nuomonę apie vietas, kurios „jaučiasi nesavos, nekviečia į vidų“. Edukaciniai renginiai yra ta Valerijono uogelė ant pyrago viršūnės, kuri, be abejo, yra labai gardi, bet… nekasdienė. Kasdienis yra pyragas – arbatinės meniu, kuris turėtų būti pagrindiniu lankytojų traukos objektu! Galbūt gerokai jį atnaujinus, pasisėmus įkvėpimo iš šiuolaikinių, modernių, ne tik vegetariškų, bet ir veganiškų ar žaliavalgiškų virtuvių, Valerijono arbatinė sužibėtų tarp sveiką gyvenimo būdą propaguojančio jaunimo!

Ilona iš edukacinių užsiėmimų, tikiu, tikrai galėtų padėti paruošti fantastišką meniu. Jei ne ji, tai Pinterest lobynai – tikrai :) Ir tuomet liūdnas avižinis paplotėlis, išsivadavęs iš aliejaus liūno, į draugiją pasikvietęs kalną sezoninių daržovių ar madingos kynvos greta, taptų tikru sveikuolišku Valerijono patiekalu, vertu jo puikiojo interjero ir nuostabios, bet, mano supratimu, dar ne iki galo veikiančios sveiko maisto idėjos ;)

Visgi skonis ir galimybės  – visų skirtingi. Ir galbūt Šiauliuose žaliavalgiškiems spiraliniams cukinijų makaronams dar per anksti?.. ;)

tai tiek.

Dabar jau viskas.

Jums dar patiks

3 komentarai

  1. Karolina labai šiltas, atviras, pozityvus žmogus! Jei eisit visos gilių arbatos, duok žinot! :)) Arbatinė tokia jauki <3

    1. Dovile, bet Valerijono vaistinę tikriausiai teko praeiti? :) Čia pat, šalia veikianti arbatinė prieš porą metų atsinaujino, pakeitė interjerą, ten veikia ne tik vegetariška virtuvė, bet ir ekologiško maisto krautuvė. Kai vardas nėra tinklinis, apie save nerėkia per visus įmanomus socialinius kanalus, ir orientuojasi ne į žmonių hedonizmą, o sveikatą, taip ir būna, kad eini pro šalį n kartų ir neužsuki. :)