Tiesiog būtina grožio priemonė: aliejus

oil drops watercolor

Kokią prabangiausią grožio puoselėjimo priemonę jūs žinote/įsivaizduojate? Ką nors su aukso dulkėm? Placenta? Kažką, kas turi prancūzišką pavadinimą?..

Man prabangiausias grožio produktas visada bus natūralus, nerafinuotas, šviežias aliejus. Esu įsitikinusi, kad tokio neaplenks nė viena žmogaus sukurta formulė. Kad ir kokia tobula ji bebūtų, už gamtą protingesnių nebūna.

Savo kosmetikos kolekcijoje gerą, kokybišką aliejų privalo turėti visos savimi besirūpinančios moterys ir merginos! Kodėl? Ar tikrai reikia atsakymo? :) Nes tai – sveika, gydanti, ypač daugiafunkciška ir, svarbiausia, įperkama, prabangi kosmetika. Kodėl nesilepinti gamtos dovanotais turtais už vos keletą eurų?..

O to turto tokia gausybė-galybė! Kaip išsirinkti geriausią, jūsų odai labiausiai tinkantį ir daugiausia stebuklų darantį aliejų? Atsakymas pakankamai sudėtingas, bet leiskite pabandyti į jį atsakyti…

Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį, kad aliejų gali naudoti visų odos tipų savininkės. Taip taip, net ir riebios odos turėtojos! Pernelyg daug sebumo išskiriančią odą tinkamas aliejus sunormalizuos, atkimš nešvarias poras (!), sugydys spuogus ir padės atsikratyti pigmentinių dėmių. Tačiau riebiaodėms aliejų rinktis patarčiau labai atsakingai. Didesnį dėmesį turėtumėte skirti ne aliejaus atliekamoms funkcijoms, o jo komedoniškumui, t.y. porų kimšimo laipsniui (apie tai skaitykite šiame mano įraše). Tuo tarpu visų kitų tipų odų turėtojos su aliejais eksperimentuoti gali laisviau, kas yra labai smagu!

Kaip pasirinkti tinkamą aliejų?

Nerafinuotas (t.y. chemiškai neapdorotas), šalto spaudimo aliejus yra pakankamai sudėtingas tvarinys savo chemine sudėtimi. Juose pilna vitaminų, riebalų rūgščių, antioksidantų ir visokių kitokių gėrių, į kuriuos tegul gilinasi chemikai/biologai. Mums, grožio puoselėtojoms, svarbiausia žinoti savo odos tipą, jos problemas, kokio rezultato iš aliejaus tikimės ir, prieš perkant aliejų, perskaityti jo savybes bei naudojimo rekomendacijas.

Tiesa, pastarosios gali labai skirtis! Skirtingi gamintojai tą patį aliejų gali interpretuoti visiškai priešingai! Pvz, tobulasis kokosų aliejus. Jis turi priešuždegiminių, antibakterinių sąvybių, bet tuo tarpu yra vienas labiausiai poras kemšančių aliejų. Taigi ar toks aliejus gali būti siūlomas naudoti riebiaodėms, besiskundžiančioms inkštirais ir spuogais? O kaip be galo tirštas ricinų aliejus? Tikriausiai niekada nepagalvotumėt, kad jis porų nekemša ir gali būti naudojamas visų tipų odų turėtojų.

Taigi vienareikšmiško atsakymo, kuris aliejus labiausiai tiks jūsų odai – nėra. Viskas priklauso nuo jūsų drąsos ir ryžto eksperimentuoti, prieš tai, žinoma, truputį pasidomėjus. Na o aš pasistengiau ir susisteminau informaciją, kad Jums nereiktų bandyti visų aliejų iš eilės :) Tačiau siūlau nepamiršti, kad mūsų odos yra skirtingos ir jų tipai tėra labai abstrakčios gairės. Tas pats aliejus gali visiškai skirtingai veikti ant tos pačios odos, tik skirtingų jų vietų…

koks aliejus labiausiai tinka man odai

Kaip teisingai naudoti aliejų?

Kas čia per klausimas? – klausiate – užtepi ir viskas. Beveik, tačiau ne visiškai taip.

Noriu atkreipti dėmesį, jog aliejus savyje neturi vandens, tad jis drėkinti NEMOKA. Aliejai maitina, o ne drėkina, nors internete apie „drėkinančias“ jų savybes galima prisiskaityti sočiai. Kad oda būtų ir sudrėkinta, ir pamaitinta, aliejų svarbu tepti ant drėgnos, ką tik nuplautos ir nenusausintos odos. Taip vanduo bus ilgiau sulaikytas jūsų odoje ir tikėtina, neišgaravęs pasieks reikiamus sluoksnius. Tuo tarpu aliejus, susidūręs su vandeniu (nerašau „susimaišęs“, nes šie du tarpusavyje nesimaišo) greičiau nusės į odos gilumą ir dėl to ant jos nejausite jokios riebios plėvelės. Žinoma, ji gali atsirasti, jei aliejaus naudosite daugiau, nei jūsų oda gali jo sugerti. Todėl visada protingiausia pradėti nuo kelių lašų, ypač ant veido ir gal kiek daugiau kūnui.

Kuris aliejus geresnis: madingas ar nelabai?

Juokingas klausimas, ar ne? Visgi aliejų gretose irgi vyrauja mados. Iš pradžių visi ėjo iš proto dėl kokosų aliejaus, po to arganų, kažkuriuo momentu horizonte ryškiau šmėžtelėjo jojobos ir dar daug kitų. Taigi vaikytis madų ar ne, jūsų reikalas. Aš visada siūlau nepamesti galvos ir vadovautis protu. Argano aliejus visada bus brangesnis, o ir labiau giriamas už, pvz., saulėgrąžų, nes arganmedis auga tik Maroke, o saulėgrąža greičiausiai žydi net jūsų močiutės darželyje. Maža pasiūla, tolimas atstumas, transportacija – viskas kelia kainą. Taip, tikiu, jis tikrai turi daugybę gerų savybių, bet tos savybės išlieka“gyvos“ tik tol, kol aliejus šviežias, jo nepaveikė saulės spinduliai, buvo laikomas tinkamoje taroje ir pan.

Taigi nėra garantijos, kad įsigysite tikrai gerą arganų aliejų. O kaip dėl Lietuvoje spausto, mūsų kraštams būdingų augalų aliejaus? Manau, loginę mintį supratote… Todėl siūlau nenumoti ranka ir į mažiau išgirtus aliejus, ypač jei jie spausti vietoje, gimę mūsų klimate, užaugę dar ne taip stipriai nualintose lietuviškose dirvose.

Kodėl grynas aliejus geriau, nei negrynas kremas?

Man labai patinka kompanijos You&Oil mintis apie gryno aliejaus naudingumą mūsų odai. Jie sako, kad visas 100% natūralaus aliejaus yra tinkamas mūsų odai. Supraskime, jame nėra nieko, ko nebūtų sukūrusi gamta. Tuo tarpu kremo sudėtyje, net ir organiško, visada bus keletas (ar daugybė) ingredientų, skirtų ne mūsų odai, o pačio kremo gyvybei palaikyti.  Skiedikliai, emusikliai, konservantai, jungikliai ir t.t. Taigi kas laimi? :)

Kaip dažnai naudoti aliejų?

Kalbant apie kasdienį kosmetikos vartojimą, nesu griežtos rutinos šalininkė. Man neatrodo sveika odą puoselėti tais pačias produktais kiekvieną rytą/vakarą. Manau, kad jos išlepinti nereikia, nes tada ji pamirš dirbti pati, o jūs greičiausiai sakysite, kad „aliejus nebeveikia“ :) Tad jo nesiūlau naudoti kasdien.

Kadangi aliejai yra pakankamai sunkūs ir sudėtingi savo chemine sudėtimi, odai geriausia juos „apdirbti“, t.y. pasisavinti, naktį – tada, kada ji pati natūraliai regeneruojasi.

Aš aliejų veidui naudoju 2-3 kartus per savaitę, nebent odą reikia pagydyti nuo išsausėjimų ar nepageidaujamų taškelių. Tada aliejaus procedūromis užsiimu intensyviai iki visiško odos sugijimo. Kūnui jį naudoju kartą per savaitę, nes kol kas nejaučiu tam didesnio poreikio. Procedūromis užsiimu vakarais.

Įprastai aliejų veidui kaitalioju su kremu ar alijošiaus žele, o kartais odos visai niekuo netepu, tik nuplaunu vandeniu. Svarbiausia savo odą stebėti! Kaip ji reaguoja, kada ji atrodo geriausiai po aliejaus procedūros, o kada, galbūt, visai nesupratusi jūsų intencijos.

Taigi nebijokite eksperimentuoti, ieškoti, stebėti, kas jums labiausiai tinka ir patinka. Ir visada prisiminkit auksinę taisyklę – „Saikas yra pati geriausia grožio priemonė!“ :)

O kol kas ačiū, kad skaitėte ir pasilikim gražios!

Monika

Jums dar patiks

2 komentarai

  1. Aciu uz tikrai naudinga straipsni! Patiko,kad atkreiptas demesys i musu samoninguma ir atsizvelgima i realia odos bukle :) klausimas-koki veido krema naudojat ir kur bei kokia alijosiaus zele perkat? :)

    1. Ačiū už komentarą, Kristina. Smagu, kad patiko :)

      Veido kremą naudoju neįmantrų, bet labai neblogą – Uogos uogos „Aksominė oda“. Jis yra skirtas, kaip gamintojai rašo, „mišriai ir jautriai odai“. Naudoju trečią buteliuką ir esu patenkinta. O alijošiaus žele perku „zaliapieva.lt“ internetinėje krautuvėlėje. Beje, alijošius turi savybę pasidengti tokia lyg plėvele, todėl jį naudoti rekomenduoju vakare, prieš miegą. Ryte plėvelė niekur nedingsta, bet labai lengvai nusiplauna. :)