Žiemos gražumas ir stebuklingieji hidrolatai

Gruodis visada būna labai žavingas, jei prieš tai ruduo iš jo nepavagia sniego. Viskas turi būti savo laiku ir savo vietoje. Jeigu rugsėjis, tai dar šiltas, jei spalis, tai auksinis, jei lapkritis, tai sausas ir blizgantis pirmosiomis šalnomis, jei gruodis, tai toks, kaip buvo vakar – visas apšerkšnyjęs, šaltas, bet ne speiguotas, su puraus sniego pabarstukais ant šaligatvių ir jaukiom lempučių švieselėm languose. Jeigu taip ir toliau, tai žiema bus labai labai graži, tik gaila, kad mes joje būsim ne tokie gražūs, kaip vasarą…

Seniai nerašiau. Jau spėjau įsisukti į šventinių darbų sūkurį. Tai tą, tai aną ir viską reikia suspėti! Bet, kad jau buvau žadėjusi pasidalinti savo žiniomis apie hidrolatus, nenoriu likti skolinga :)

Visi žino, kas tas hidrolatas, bet gal kas nors vis dėlto nežino?

Kalbant paprastai ir aiškiai, hidrolatas yra natūralus vanduo, turintis augalų, iš kurių jis yra pagamintas, gerųjų savybių. Tai yra visiškai tyras, sveikas, natūralus produktas, be jokių sintetinių priedų, kurį įprasta naudoti kosmetikoje. Kalbant sudėtingiau, hidrolatas -tai eterinis augalų vanduo, kuris yra gaunamas iš garų ir augalo gerųjų savybių mišinio, atsiradusio distiliavimo proceso metu. Pailiustravimui siūlau prisiminti filmą „Kvepalai“. Ten kvepalų gamybai buvo naudojama ta pati distiliacija. Šis procesas, nors ir skamba labai įmantriai, yra visiškai nesudėtingas, tad teoriškai hidrolatą galima pasigaminti net namie :)

etsy

kam naudojamas tas stebuklingasis hidrolatas?

Akivaizdu – kosmetikoje. Dažniausiai jie atlieka veido valiklio, toniko ar prausiklio funkciją. Taip pat yra naudojami kaip sudedamoji dalis kosmetikos gamyboje. Aš asmeniškai savo hidrolatus naudoju prausti, gaivinti veido odą arba juo skiedžiu kaukes. Tereikia vatos padelio ir toliau jau žinote, ką daryti.

hidrolatai pagal veido odos „tipą“

Vakar žiūrinėjau youtubėj apie riebios odos priežiūrą ir sužinojau įdomų dalyką. Pasirodo, tokio dalyko, kaip riebi oda – NĖRA. Riebi oda nėra odos tipas, tai yra pasekmė, bet ne priežastis. Oda yra tiesiog oda, ji gali būti nebent stora arba plona, o netinkamas gyvenimo būdas ją paverčia tuo, ką mes vadiname odos tipais.

Panašu, kad bet kokį „odos tipą“ galima pakeisti į tiesiog normalią odą, tinkamai ja rūpinantis. O tai nėra sudėtinga. Tereikia valgyti tinkamą maistą, gerti tinkamą kiekį vandens ir nenaudoti krūvos cheminių kosmetikos priemonių. O kol vyksta virsmo procesas, į pagalbą siūlau pasikviesti tinkamą hirdolatą.

Jei atvirai, išsirinkti hidrolatą, kuris netiktų jūsų odai, yra beveik neįmanoma. Kadangi tai yra vanduo ir augalo gerųjų savybių konsentracija yra daugybę kartų mažesnė, nei eteriniame aliejuje, pakenkti sau naudojant gėlių vandenį beveik neįmanoma. Nebent jį naudosite labai dažnai ir labai ilgai. Tačiau į augalo gydomąsias savybes dėmesį atkreipti verta.

Greit besiriebaluojančios odos savininkėms tiktų toks hidrolatas, kuris reguliuoja sebumą, probleminę odą turinčios savininkės ieškos dezinfekuojančio, regeneruojančio, priešuždegiminio vandens, sausos odos turėtojos rinksis drėkinantį ir natūralų sebumą skatinantį vandenį, jautrią odą turinčios merginos, žinoma, rinksis švelniausią variantą ir t.t. O čia mano pasiūlymai, kokį hidrolatą reikėtų rinktis Jums:

Riebiai/mišriai odai: verbenos, hamamelių, arbatmedžio, čiobrelių, melisų, apelsinų žiedų (nerolio), ylang ylang, mastikos…

Probleminei odai: pipirmėčių, levandų*, šlamučių, ramunėlių, hamamelių, arbatmedžio, beržų pumpurų, jonažolių, kedrų, kraujažolių, mirtų, santalų, šalavijų

Sausai/jautriai odai: rugiagėlių, apelsinų žiedų (nerolio), čampakų, frankincenso, kraujažolių, mirtų, šalavijų,

Tinka visiems tipams: rožių, morkų sėklų, pelargonijų, jazminaičių, čampakų,

* kai kurie dermatologai levandų ant odos visai nepataria tepti. O aš siūlyčiau stebėti savo odą ir spręsti pačioms.

mažas žieminis reziumė

Hidrolatu siūlau pakeisti visus savo cheminius tonikus, pienelius ir prausiklius. Viena kartą suteikus šansą gėlių vandeniui, tikrai nebenorėsite draugauti su „įprastais“ tonikais. Prieš renkantis savo odai tinkamiausią vandenuką, pasidomėkite augalo veikliosiomis savybėmis. Nors iš esmės visi hidrolatai jums tiks, bet vis tiek smagiau rinktis tą, kuris be savo pagrindinių funkcijų drėkinti, gaivinti ir kvepinti jūsų odą, dar ją ir „paremontuos“.

Būkit gražios!
Monika

Jums dar patiks